مقالات

کربن پیل رسانا چیست؟

کربن پیل رسانا چیست؟

کربن پیل رسانا واسطه تماس بین صفحه کلید سیلیکون و صفحه PCB است. این مخلوط به صورت ورقه ای شکل گرفته و قرص های گرد شکل متداول در اندازه های استاندارد بین قطر 2 میلی متر تا 8 میلی متر هستند. برای قرار دادن قرص روی صفحه کلید از یک دستگاه مخصوص استفاده می شود.

قرص های رسانا به طور مكرر در صفحه کلیدهای سیلیكونی برای كوتاه كردن آثار یك پد اتصال دهنده بر روی صفحه مدار چاپی مورد استفاده قرار می گیرند. این قرص ها معمولاً از مواد رسانای سیلیکون ساخته می شوند که معمولاً حاوی کربن هستند.

قبل از فشار دادن کلید سیلیکونی، ردیابی که روی پد قرار دارد، در موقعیت باز خود قرار دارد. هنگامی که کلید سیلیکون فشار داده می شود ، کربن با رد های واقع در پد تماس می گیرد و موقعیت بسته ای ایجاد می کند که باعث می شود الکتریسیته از طریق کربن به داخل رد شود.

کربن پیل رسانا چه انواعی دارد؟

رایج ترین موردی که برای لاستیک سیلیکون استفاده می شود کربن پیل رسانا از جنس کربن است که مقاومت آن به طور معمول حدود 200 اهم با 100 گرم بارگیری می شود. برای محصولاتی که مقاومت کمتری دارند، کربن پیل رسانای فلز و طلا موجود است.

کربن پیل رسانا چیست

کاربرد قرص های رسانای کربن در صفحه کلیدهای لاستیکی چیست؟

صفحه کلید لاستیکی سیلیکونی معمولی شامل طراحی یک دیوار خمشی در اطراف محیط دکمه است. با فشردن کلید ، دیواره انعطاف پذیر خم می شود و یک پاسخ لمسی (شبیه فنر) ایجاد می کند. هنگامی که کلید کاملاً فشار داده می شود ، دیواره فلکس به مرکز کلید اجازه می دهد تا با مدار تماس پیدا کند.

در صفحه کلیدهای لاستیکی، به طور معمول دو روش برای تماس با کلید واقعی وجود دارد: سوئیچ های گنبدی یا قرص های کربنی رسانا. قرص های کربن رسانا به طور معمول از ماده رسانای سیلیکون که حاوی کربن است، تولید می شوند. قرص های رسانا به محرک های کلیدها ریخته می شوند. وقتی قرص کربن با مدار تماس پیدا می کند، مدار را روی صفحه مدار چاپی یا ردیابی مدار انعطاف پذیر می بندد.

قرص های کربنی رسانا معمولاً سیلیکونی هستند و می توانند به شکل گرد، بیضی یا مستطیل باشند. اندازه قرص های کربن بسته به اندازه کلید ممکن است باشد اما به طور معمول از 2.0 میلی متر تا 8.0 میلی متر قطر دارند. از قرص های کربنی متعدد نیز می توان برای اطمینان از ایجاد تماس جامد بسته به شکل کلید، اندازه و طرح صفحه کلید، در قطعه استفاده و طراحی کرد.

رسانای سیلیکونی

ابعاد قرص های کربنی رسانای سیلیکون چقدر است؟

  1. 1. قطر (2 ~ 10 میلی متر)
  2. 2. ضخامت (0.4 ~ 0.5 میلی متر یا 0.5 ~ 0.6 میلی متر، البته می تواند براساس نیاز شما ساخته شود)
  3. 3. مقاومت (30 ~ 100 اهم)
  4. 4. سطح (همگن یا صاف)
  5. 5. تعداد (MOQ: 100K PCS) (100K PCS / Bag)

قرص های رسانا معمولاً به همان روشی ساخته می شوند که صفحه کلیدهای سیلیکونی ساخته می شوند. آرایش مواد از مخلوطی از سیلیکون و مواد رسانا تشکیل شده است. در یک کربن پیل رسانای معمولی، از کربن به عنوان ماده رسانا استفاده می شود. با فشار دادن کلید سیلیکون، ذرات رسانای قرص به هم فشرده می شوند. این امکان را برای جریان برق فراهم می کند.

کلام آخر

در این مقاله تا این حد امکان تلاش کردیم شما را با پیل کربن رسانا آشنا کنیم. هرچند که نکات بسیار قابل توجه دیگری نیز وجود دارد که باید نسبت به آن آگاه شوید. از طرفی برای طراحی قالب لاستیک سیلیکون خود نباید بی گدار به آب زده و مشورت با متخصصان باتجربه را فراموش کنید! افراد متخصص و با تجربه در این حوزه، طی سال ها فعالیت نسبت به مسائلی آگاهند که در برخی موارد از چشم شما دور می ماند. برای اینکه بتوانید تصمیم گیری راحت تری داشته باشید، توصیه داریم به بخش تماس باما سایت گروه صنعتی تمکو رابر مراجعه کنید.

در آخر لازم به ذکر است گروه صنعتی تمکو رابر اولین و تنها تولیدکننده کربن های سیلیکونی و لاستیکی رسانا میباشد و قادر به تولید این مواد رسانا در هر سایزی برای استفاده در انواع کیبوردهای صنعتی میباشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *