قالب لاستیک, قالب لاستیک, مقالات

مراحل ساخت قطعات لاستیکی خودرو

مراحل ساخت قطعات لاستیکی خودرو

آیا قصد دارید با مراحل ساخت قطعات لاستیکی خودرو آشنا شوید، تولید قطعات پلاستیکی و لاستیکی خودرو یکی از شغل های پرسود محسوب می شود چون به صورت روزانه قطعات لاستیکی زیادی همچون کاسه نمد، دسته موتور، اورینگ ها و واشر ها توسط مالکان خودرو خریداری شده و بر روی ماشین نصب می شود، لازم به ذکر است بدانید که این قطعات به صورت دائمی مصرف می شود چون این نوع از قطعات جزو قطعات مصرفی ماشین محسوب میشوند در نتیجه به مرور زمان خراب شده و باید نمونه جدید جای گزینه نمونه قبلی شود، شایان ذکر است بدانید برای آشنایی با مراحل ساخت قطعات لاستیکی خودرو میتوانید با ما در وب سایت تمکو رابر همراه باشید.

آشنایی با مراحل ساخت قطعات لاستیکی خودرو

حال که در این محتوا قرار دارید مطمئنا با مراحل ساخت قطعات لاستیکی خودرو آشنایی کامل ندارید در نتیجه بهتر است در ابتدا با تعداد مراحل و نام آنها آشنا شوید. همانطور که در قسمت زیر مشاهده می کنید شش بخش از مراحل ساخت قطعات لاستیکی خودرو قرار داده شده است و شما می توانید با مراحل ساخت آشنا شوید البته این نکته را در نظر داشته باشید که در پاراگراف بعد، مراحل تولید به صورت خلاصه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

  1. ماشین قالب تزریق لاستیک
  2.  تزریق لاستیک
  3.  قالب تزریق لاستیک
  4.  قالب گیری
  5.  طراحی قالب تزریق لاستیک
  6.  فرمول محاسبه هزینه تزریق لاستیک

پلاستیکی

چگونه یک قطعه لاستیکی خودرو ساخته میشود

اگر قصد آشنا شدن با مراحل ساخت قطعات لاستیکی خودرو را دارید بهتر است در ابتدا با یک متریال به نام ترموپلاست آشنا شوید، شایان ذکر است بدانید که قطعات پلاستیکی و لاستیکی از ذوب شدن این متریال ساخته می‌شوند، توجه داشته باشید که برای این کار از دستگاهی به نام ماشین قالب تزریق پلاستیک استفاده می شود که در قسمت زیر به توضیح آن پرداخته ایم.

بهتر است بدانید بعد از ذوب شدن ترموپلاست این مواد وارد دستگاه می شود و طبق فرمول که از قبل تعیین شده است با مواد های دیگر مخلوط می شود. لازم به ذکر است بدانید که بعد از مخلوط شدن، مجددا ذوب شده و به قسمتی به نام قیف سیلندر تزریق هدایت می شوند. در انتها بهتر است بدانید که بعد از سرد شدن مواد به راحتی می توانید قطعه پلاستیکی را از بخش متحرک قالب گیری جدا کرده و از آن استفاده کنید.

ساخت قطعات لاستیکی خودرو

تزریق از طریق چه دستگاهی انجام میشود

شاید تا به حال نام ماشین تزریق لاستیک را نشنیده باشید در نتیجه بهتر است بدانید که این دستگاه یکی از کاربردی ترین دستگاه های ساخت قطعات لاستیکی خودرو به شمار می رود و از دو بخش قالب گیری لاستیک و تزریق ساخته شده است توجه داشته باشید که تمام قطعات لاستیکی توسط قالب تزریق لاستیک ساخته می‌شود و هر دستگاهی که قالب تزریق لاستیک بر روی آن مستقر شود به نام ماشین قالب تزریق لاستیک نامیده می شود.

جمع بندی

همان طور که در قسمت بالا مطالعه گردید یکی از پرسودترین شغل ها در حال حاضر تولید قطعات لاستیکی خودرو می باشد چون مصرف آنها در سطح کشور بسیار زیاد است در زیر شما می توانید قبل از خرید ابزار آلات و دستگاه های مورد نیاز برای این کار این محتوا را مطالعه کرده و با مراحل ساخت قطعات لاستیکی خودرو آشنا شوید و در انتها با جمع بندی درست و نتیجه گیری هوشمندانه، برای ورود به این حوزه تصمیم گیری کنید. در نهایت اگر به اطلاعات بیشتری هم نیاز داشتید می توانید بر روی لینک آشنایی با قالب های لاستیکی کلیک کرده و اطلاعات خود را تکمیل کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *