قالب بادی, مقالات

قالب بادی تزریقی-قالب گیری کششی

قالب بادی

قالب بادی تزریقی-قالب گیری کششی

یکی از انواع قالب گیری بادی تزریقی ، قالب گیری کششی می باشد . از این جهت در دسته قالب گیری های بادی قرار گرفته که در ابتدا به آن قالب تزریق کششی تزریقی (ISBM) یا قالب گیری اکستروژن گفته می شد .

فرآیند تولید آن شامل تهویه یا گرم کردن یک پریفرم در یک درجه حرارت خاص  و قراردادن آن درون یک قالب سرد است .

با بسته شدن قالب با استفاده از یک اهرم و سوزن مخصوص فشار بادی به داخل قالب دمیده میشود . سپس بسیار سریع پریفرم را از دو جهت طولی و قطری کشش می دهد.

این کار به صورت دو محوره مولکول های پلیمر را جهت می دهد. غالباً ، از یک میله برای کشش پریفرم گرم شده در جهت محوری استفاده می شود . سپس فشار هوا برای کشش آن در جهت شعاعی استفاده می شود . انجام این کار باعث بهبود مقاومت در برابر ضربه ، شفافیت ، براقیت سطح ، سد گاز و خصوصیات سختی جنس محصول نهای می شود.

در این نوع قالب گیری معمولا از چهار پلاستیک استفاده میکنند . این چهار پلاستیک شامل پلی پروپیلن (PP) ، پلی وینیل کلراید (PVC) ، پلی اتیلن ترفتالات (PET) و پلی اکریونیتریل (PAN) است که بیشترین کاربرد برای قالب گیری بادی کششی ، بطری های نوشابه ساخته شده از PET که میتواند در دو حالت شفاف یا رنگی باشد کاربرد دارد.

 

 

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های لاستیک ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه خود و با استفاده از به روز ترین روش های ساخت قالب در دنیا محصولی با کیفیت را به ارمغان می آورد .

شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید .

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *