سیلیکون, مقالات

روکش کفش سیلیکونی ضد آب: چگونه کفش‌های خود را در آب و هوای مرطوب، خشک و تمیز نگه داریم؟

روکش کفش سیلیکونی ضد آب

روکش کفش سیلیکونی چیست؟ تابستان داغ دوباره می‌آید، اما در حال حاضر تابستان برای ما مرطوب و نمناک بوده است. یک بارندگی ناگهانی می‌تواند همه ما را خیس کند. متاسفانه، گاهی اوقات لباس و کفش اضافی نداریم که بلافاصله لباس‌هایمان را عوض کنیم و این می‌تواند تجربه ناخوشایندی در تابستان باشد. آب و هوای مرطوب می‌تواند برای کفش و پای شما کابوس باشد. اکنون، روکش‌های کفش سیلیکونی ضد آب که به تازگی ساخته شده‌اند به خشک و تمیز نگه داشتن کفش‌های شما در یک روز بارانی کمک می‌کنند.

چرا روکش کفش سیلیکونی ضد آب؟

1. روکش کفش 100٪ ضد آب

روکش کفش‌های بارانی به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا کاملا کفش‌های شما را با مواد سیلیکونی ضد آب بپوشانند و از پاشیده شدن آب و گل و لای روی کفش جلوگیری کنند. سیلیکون کششی بسیار نرم باعث می‌شود تا روی کفش شما راحت‌تر جا بیفتد. هرچه در قسمت بالای کفش محکم‌تر باشد، آب و گل کمتری روی کفش شما به جای می‌ماند. کفش و پای خود را در هر شرایط آب و هوایی خشک نگه دارید و دیگر انگشتان پای شما خیس نخواهد شد!

2. روکش کفش‌های ضد باد

روکش‌های سیلیکونی ضد باد بوده و برای بهار و زمستان ایده‌آل هستند. این کفش‌ها از سرمای هوا جلوگیری کرده، گرمای بیشتری را در هوای سرد ایجاد می‌کنند و از پاها محافظت می‌کنند.

3. زیره کفش مقاوم در برابر لغزش

زیره ضد لغزش تقویت شده با کفی ضخیم، برای داشتن تعادل بهتر طراحی شده و برای راه رفتن در روزهای بارانی و برفی زمستانی بسیار با دوام و ایمن است.

4. محافظ کفش مقاوم در برابر گل و گرد و غبار

این محافظ‌ها یک روش عالی برای تمیز و خشک نگه داشتن کفش‌های شما هستند و از آنها در برابر آب و گل و لای جاده‌های مرطوب محافظت می‌کنند. از کفش‌های خود در برابر آب و هوای بد دفاع کنید.

5. سبک و تاشو

روکش‌های کفش سیلیکونی می‌توانند به سرعت پوشیده شوند و در صورت عدم نیاز می‌توانید آنها را در جیب یا کیف خود نگهداری کنید. مثلا برای بچه‌ها، روکش‌ها را بیرون بپوشید، سپس آنها را از مدرسه بیاورید. در نتیجه دیگر در طول روز نیازی به پوشیدن چکمه‌های بارانی سنگین ندارید و این روکش‌ها بسیار راحت و مفید هستند.

6. قابلیت استفاده مجدد و سازگار با محیط زیست

سیلیکون یک ماده دوستدار محیط زیست است. روکش‌ کفش سیلیکونی قابل استفاده مجدد است. شما می‌توانید آنها را با آب به راحتی تمیز کنید، سپس بعد از خشک شدن برای استفاده بعدی نگه دارید. روکش‌های کفش انواع مختلفی دارند، روکش‌های کفش یک‌بار مصرف بیشتر در بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های عاری از گرد و غبار استفاده می‌شوند. پوشیدن آنها آسان است و با هر نوع کفش یا چکمه سازگار هستند. گرچه قیمت آنها فقط برای یک‌بار مصرف ارزان است، اما مردم با هر بار استفاده آنها را دور می‌اندازند و در دراز مدت، روکش کفش‌های یک‌بار مصرف گران‌تر از انواع روکش قابل استفاده مجدد هستند. همچنین روکش‌های یک‌بار مصرف باعث ایجاد مشکلات زیست محیطی می‌شوند.

کفش‌های ضد آب، اما هنوز پاهای خیس دارید؟

روکش کفش‌ سیلیکونی همیشه ضد آب است، اما توانایی جلوگیری از ورود آب باران در کفش را ندارد و به احتمال زیاد رطوبت ناشی از تعریق را جمع می‌کند. بنابراین بهتر است از جوراب‌های پشمی استفاده کنید زیرا حتی در هنگام خیس بودن می‌توانند عایق باشند.

انتخاب روکش کفش سیلیکونی با اندازه مناسب

روکش کفش سیلیکونی در سایزهای S ، M ، L ، XL وجود دارد. ما باید روکش‌های با اندازه مناسب را انتخاب کنیم. پوشیدن  روکش کفش بسیار بزرگ، خطر وقوع حوادث را افزایش می‌دهد. همچنین روکش کفش بسیار کوچک باعث ایجاد فشار به پای شما می‌شود. اطمینان از مناسب بودن اندازه روکش کفش از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب اندازه درست روکش کفش کار آسانی نیست، اما به طور معمول با اندازه طبیعی کفش شما ارتباط دارد. در اینجا راهنمای اندازه روکش کفش آورده شده است.

روکش کفش سیلیکونی ضد آب

چه زمانی باید روکش کفش سیلیکونی ضد آب بپوشم؟

 • وقتی ممکن است باران ببارد. روکش کفش سیلیکونی ضد آب برای باران می‌تواند وسیله خوبی برای آب و هوای غیر قابل پیش بینی در فصل مرطوب باشد. وقتی باران می‌بارد، می‌توانید آنها را بیرون بیاورید و بپوشید. این روکش‌ها بهترین محافظت را در برابر آب و گل برای کفش‌های شما فراهم می‌کنند.
 • هنگام پیاده روی یا ماشین سواری در روزهای مه آلود. روکش کفش‌های سیلیکونی می‌توانند از خیس شدن کفش‌های شما در روزهای مه آلود که شبنم وجود دارد، جلوگیری کنند.
 • در هوای سرد، سیلیکون یک ماده عایق بسیار کارآمد است که ضد آب و ضد باد است. روکش کفش‌های سیلیکونی می‌توانند از پاها و انگشتان پا در برابر آسیب سرما و سرمای هوا در زمستان محافظت کرده و همچنین پاها را گرم نگه دارند.
 • هنگام ورود به محل کارهایی که به پوشش محافظ کفش نیاز است. روکش کفش می‌تواند جلوی ورود آلودگی، آب و گل و لای به اتاق را بگیرند. این یک روش موثر برای تمیز نگه داشتن اتاق است.

روکش کفش سیلیکونی ضد آب

چگونه می‌توان از روکش کفش سیلیکونی ضد آب استفاده کرد؟

 1. انگشت شست و اشاره را در قسمت بالای پوشش کفش قرار دهید.
 2. دهانه را کشیده و پنجه کفش خود را در آن قرار دهید، سپس کل کفش را به داخل آن بلغزانید.

 

منبع: www.silicone-keypad.ir

یک فکر در مورد “روکش کفش سیلیکونی ضد آب: چگونه کفش‌های خود را در آب و هوای مرطوب، خشک و تمیز نگه داریم؟

 1. آواتار محمد محمد گفت:

  روکش های سیلیکونی به همه سایز کفشی میخورد یا با هم متفاوت هستند؟

 2. آواتار ساسان تکی ساسان تکی گفت:

  مقاله فوق العاده جالبی بود و اطلاعات مفیدی داره که به من خیلی کمک کرد
  واقعا این اطلاعات رو در هیچ سایتی مطالعه نکرده بودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *