قالب لاستیک, مقالات

ساخت قالب سیلیکون-مروری جامع بر قالب سیلیکون

ساخت قالب لاستیک

ساخت قالب سیلیکون امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است چرا که سیلیکون نوعی لاستیک پرکاربرد است که در صنایع مختلفی هم‌چون خودروسازی، الکتریکی، تهیه مطبوع و غیره استفاده می‌شود به همین جهت تولیدکنندگان صنایع همواره برای رفع مشکل تولید قطعات سیلیکونی به یک قالب سیلیکونی با کیفیت احتیاج دارند تا در خط تولید خود از آن بهره ببرند.

ما در گروه صنعتی تمکو رابر با سال‌ها تجربه در زمینه ساخت قالب سیلیکونی توانایی آن را داریم تا نیاز شما را در طراحی و ساخت قالب مورد نیاز برای قطعات سیلیکونی را برطرف سازیم. شما می‌توانید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تمکورابر بهره ببرید.

برای ساخت قالب سیلیکون ابتدا باید مواد سیلیکونی را بشناسیم چرا که انواع مختلفی دارند و هر کدام از انها به یک روشی ساخته می شوند بنابراین با توجه به انتخاب نوع سیلیکون فرایند ساخت قالب سیلیکون ان نیز متفاوت است.

ساخت قالب لاستیک

انتخاب ماده سیلیکونی

ماده سیلیکونی نوع آر-تی-وی RTV :

این مواد دارای حالتی روان برای قالب‌گیری هستند و قابلیت هم‌ترازی خودکار با سطوح در ساخت قالب سیلیکون را دارند. نقطه شروع مشترک نمونه‌های اولیه هستند. معمولاً مواد RTV شرایط مطلوب پردازش حرارتی برای کار در دما‌های پایین را دارند که عایق‌کردن الکترونیک در مراحل اولیه را ممکن می‌کند.

ساخت قالب سیلیکون

ماده سیلیکونی نوع اچ-سی-آر HCR:

این نوع از مواد سیلیکونی مانند خاک رس یا صمغ، ویسکوزیته‌ی بالایی دارند و به‌طورکلی، حتی در مرحله نمونه‌سازی هم به فشار زیاد و کنترل ویژه برای قالب‌گیری نیاز دارند. برخی از این مواد ویژگی‌های به خصوصی دارند که به‌سختی در مواد دیگر یافت می‌شود.

ساخت قالب سیلیکون

ماده سیلیکونی نوع ال-اس-آر LSR :

این سیلیکون‌ها دارای قابلیت‌های فرآوری گسترده‌ای از‌جمله فشرده‌سازی و قالب‌گیری تزریقی هستند. اکثر خواص متوسط برای بسیاری از کاربر‌دها را دارند و معمولاً قابلیت تغییر میزان در فرآیند‌های تولید با حجم بالا را دارند. ویسکوزیته‌ی آن‌ها بین عسل و ملاس سرد است.

ساخت قالب سیلیکون

سیلیکون و چاپ سه بعدی

یکی دیگر از مراحلی که در روند ساخت قالب سیلیکون می تواند کمک زیادی به طراح کند چاپ سه بعدی است و برای قالب‌گیری سیلیکون می‌توان از قالب‌های چاپ سه‌بعدی استفاده کرد. این قالب‌ها روشی سریع برای ساخت قطعاتی باکیفیت پایین جهت ایده‌های مدل‌سازی در ساخت قالب سیلیکونی هستند. البته باید اشاره کرد که قطعه سیلیکونی بدست امده از چاپ سه بعدی پلیسه‌ی زیاد و مقاومت کمی دارند و ویژگی‌های ظاهری آن‌ها ضعیف است.

ساخت قالب سیلیکون

طراحی قطعات سیلیکونی در مقیاس صنعتی

همواره طراحی قطعه سیلیکونی یکی از مراحل مهم در ساخت قالب سیلیکون محسوب می‌شود که باید در طراحی آن نکات بسیار مهمی را رعایت کرد تا در نهایت به یک قالب سیلیکونی با کیفیت برسیم. برای تولید موفق یک محصول باید از فرآیند قالب‌گیری و شکل‌دهی آن آگاهی داشت. پیشنهاد می‌کنیم برای پاسخ به سؤالات پیرامون عملی بودن طرح‌ها، با مدیران فنی مهندسی ما مشورت کنید.

ساخت قالب سیلیکونی

الف: تحقیق و توسعه

 

الف1: تحقیق و توسعه، جایی که روش‌های نمونه‌سازی اولیه برای ساخت محصول جدید استفاده می‌شود و مباحث و پرسش‌های بسیاری به همراه دارد. گاهی نیز این محصولات با رسیدن به نقطه‌ای که قبلاً فناوری آن به‌دست‌آمده، کارکرد بی‌ارزشی خواهند داشت.

 

الف2: طراحی‌های کامل و سنجیده، جایی که طرح، مواد، نیاز‌ها و فرآیند‌ها با آگاهی کامل پایه‌گذاری شده‌اند. همان‌طور که قبلاً اشاره شد، مباحث بسیاری در پی دارند.

ب: انتخاب مواد سیلیکونی

سهولت در فرآوری، خصوصیات فیزیکی و کوچک کردن محصولات پزشکی معمولاً بیشترین تأثیر را دارند. ما اکثر مواد سیلیکونی را بنا بر سفارش قالب می‌زنیم و ظرفیت زیادی برای تحویل پروژه‌های فوری داریم.

 

ب1: در مقایسه با سطوح تجاری مشابه، مواد سیلیکونی قابل کاشت برای کوتاه‌مدت یا بلند‌مدت، درجات محدود‌تری دارند. سیلیکون‌ها نسبت به اکثر مواد، سازگاری زیستی بهتری دارند اما درجات آن متفاوت است.

 

ب2: قالب‌گیری مواد سیلیکونی که درجه سختی (دورومتر) آن‌ها بسیار کم یا بسیار زیاد است، چالش بیشتری به همراه دارد. معمولاً ایجاد لبه‌های بزرگ در سیلیکون‌هایی که دورومتر کمتری (همراه باقابلیت افزایش طول بیشتر) دارند، آسان‌تر است.

 

ب3: سیلیکون نوری رفتار فرآیندی متفاوتی نسبت به سایر سیلیکون‌های متداول دارد. بعضی از آن‌ها مقاومت پارگی ضعیف و قابلیت افزایش طول کمی دارند و معمولاً بیشتر از سایرین مستعد حباب زدن هستند.

ساخت قالب سیلیکونی

ج: ابعاد قطعه‌ی سیلیکونی

ابعاد بر هزینه و زمان تحویل تأثیر می‌گذارد. این شامل سایر ویژگی‌ها ازجمله سوراخ‌ها، لبه‌ها و غیره می‌شود.

 

ج1: لبه‌ها – این قسمت‌ها قطعه را در قالب قفل می‌کنند یا از کنده شدن قطعه جلوگیری می‌کنند. ممکن است بعضی قسمت‌های کوچک‌تر که مواد نرم‌تری دارند به خاطر خم شدن یا افزایش طول زیاد، به‌راحتی کنده شوند درحالی‌که در سایر موارد جدا کردن قطعه از قالب پیچیدگی بیشتری دارد.

 

ساخت قالب سیلیکونی

 

ج2: ضخامت دیواره‌ی قطعه‌ی سیلیکونی – در اکثر محصولات هر جا کیفیت بیشتر است، ضخامت هم بیشتر است. دیواره‌های خیلی نازک، مثلاً زیر یک‌صدم اینچ (۰/۲۵ میلی‌متر) هنگام در دست گرفتن راحت‌تر پاره می‌شوند.

قطعات خیلی ضخیم مانند آن‌هایی که بیش از نیم اینچ (۱۲/۷ میلی‌متر) ضخامت دارند، به خاطر زمان پخت و فرآوری طولانی‌تر در زمان قالب‌گیری، مستلزم چرخه‌های طولانی‌تری هستند.

ج3: قطع‌کن (Shut off) روی قطعات سیلیکونی – قطع‌کن روی محل بسته شدن قالب یا در محل قالب‌گیری بیش‌ازحد متمرکز است. جایی که ابزار با کمک لایه‌ی زیرین از ایجاد پلیسه جلوگیری و جای‌گیری و شکل گرفتن مواد را کنترل می‌کند.
قطع‌کن‌ها از ایجاد پلیسه جلوگیری می‌کنند.

ج4: سورا‌خ‌های عمیق به سوزن‌های بلندتری روی قالب نیاز دارند که احتمال کج شدن آن‌ها به‌خصوص در سیلیکون‌هایی که ویسکوزیته‌ی بیشتری دارند، وجود دارد. نسبت طول به قطر حداکثر ۱۰ به ۱ برای بیشتر کاربرد‌ها مناسب است. نسبت‌های بیشتر نیز امکان‌پذیر هستند، اما باید به‌دقت بررسی شوند.

 

ساخت قالب سیلیکونی

د: پلیسه

پلیسه‌های سیلیکونی لایه‌ی نازکی از مواد هستند که روی خط انفصال و در محلی که قالب دو قسمت می‌شود، ایجاد می‌شوند.

در مقایسه با پلیسه سازی ۰/۰۰۴ اینچی TPE روی لبه‌های خارجی و سوراخ‌ها، پلیسه‌ی حاصل از سیلیکون ۰/۰۰۰۱ اینچ است. این به خاطر ویسکوزیته‌ای پایین مواد و فشار ایجادشده در طول پخت و فرآوری است؛

که باعث می‌شود مواد سیلیکونی تحت‌فشار به کوچک‌ترین فضا‌ها هم سرازیر شوند. با طراحی مناسب و ابزارسازی و فرآوری بهتر، می‌توان پلیسه را به حداقل رساند. در بسیاری از پروژه‌ها که الزامات محدودی دارند می‌توان به ‌روش دستی یا پلیسه‌گیری برودتی، پلیسه‌ها را جدا کرد.

ه: تلورانس

معمولاً در نمونه‌های اولیه، تلورانس ابعاد قطعات سیلیکونی بیش‌ازحد تعیین‌شده است که این نکته باید به‌دقت در نظر گرفته شود. برای اکثر پروژه‌ها تلورانس RMA A3 نقطه شروع خوبی است. تنوع ذاتی در مواد و فرآیند‌ها باعث ایجاد واریانس طبیعی در ابعاد نهایی می‌شود. سیلیکون‌ها انبساط حرارتی نسبتاً بالایی دارند.

منبسط شدن سیلیکون طی حرارت دیدن و پخته شدن باعث می‌شود که قطعه پس از سرد شدن و جدا شدن از قالب منقبض شود و اصطلاحاً دچار آب‌رفتگی شود. میزان انقباض بسته به ابعاد، نوع فرآیند و نیز جنس و مقدار مواد بین ۱/۵-۴ و ۷-۱۰ درصد متغیر است.

می‌توان حین نمونه‌سازی سریع و اصلاحات طراحی‌شده‌ی ابزار‌سازی در جهت ساخت قطعاتی محکم‌تر با توجه به محدودیت‌های مواد، این میزان را تعیین کرد.

و: پرداخت کاری

سطح نهایی قطعات سیلیکونی از قالب نهایی تبعیت می‌کند. مرحله‌ی نهایی معمولاً از بین ‌بردن علائم برش باقی‌مانده از ماشین‌کاری قالب است.

و۱: سند بلاست کردن برای پوششی مات یا پولیش‌کاری اضافی جهت صاف و براق شدن محصول، هزینه‌های نمونه‌سازی را به‌شدت افزایش می‌دهد. برای تحویل سریع، طیف گسترده‌ای از پوشش‌های داخلی را ارائه کرده‌ایم.

و۲: ممکن است پرداخت‌کاری روی سطح، جدا کردن قطعه از قالب را آسان کند یا حتی مانع از آن شود. قالب‌های بسیار صیقلی باعث بیشتر چسبیدن قطعه به قالب می‌شود درحالی‌که سند بلاست جدا کردن قطعات از قالب را آسان می‌کند.

ز: قطعات سیلیکونی پزشکی

قالب‌گیری سیلیکون‌های پزشکی نیاز به قابلیت ردیابی و قابلیت اطمینان دارد. ما الزامات کیفی ISO13485 را برای تمامی فرآیند‌هایمان از نقطه‌ی آغاز تا پایان اعمال کرده‌ایم.

ز۱: بسیاری از پروژه‌های قالب‌سازی از روش قالب‌بندی اتاق تمیز بهره می‌برند که خطر آلودگی را کاهش می‌دهد. این امر به‌ویژه برای مصارف پزشکی و نوری حائز اهمیت است.

ح: میکرو سیلیکون

نمونه‌سازی سریع از قطعات میکرو سیلیکون یا قسمت‌های کوچک قطعات بزرگ‌تر، نیاز به فرآیند تخصصی دارد. تعریف «میکرو» در صنایع گوناگون متفاوت است؛ اما معمولاً برای ساخت آن‌ها نیاز به استفاده از میکروسکوپ هست تا بتوان جزییات اجزا یا قطعه را به‌خوبی دید و روی آن کار کرد. این موارد برای نمونه‌سازی نیاز به ابزاری باتحمل بالا دارند و معمولاً هزینه‌ی کار روی آن‌ها بیشتر است. ما توانایی ساخت قسمت‌هایی تا اندازه‌ی ۰/۰۰۵ اینچ (۰/۱۲۵ میلی‌متر) را داریم.

ساخت قالب سیلیکونی

سیلیکون‌های نوری شفاف به دو قسمت نیاز دارند.
ح۱: ماده‌ی شفاف. در اکثر مواد دیواره‌های نازک شفاف به نظر می‌رسند؛ اما برای داشتن شفافیتی در حد شیشه، به موادی با درجه‌ی نوری (اپتیکال) نیاز دارید.

ح۲: قسمت دوم ابزاری بسیار صیقلی است؛ چراکه سطح خشن باعث ایجاد پرش نوری می‌شود و مانع از شفافیت محصول قالب‌گیری شده می‌شود

ط: سیلیکون دو بار تزریق (Silicone Overmolding)

فرآیند تزریق سیلیکون داخل ماده‌ی اصلی یا سطوح دیگر از قبیل فلزات، پلاستیک یا سیلیکون است.

ساخت قالب سیلیکونی

این سیلیکون حین تماس مستقیم با بستر زیرین، فرم مورد‌نظر را می‌گیرد. سیلیکون مایع معمولاً به فلز، ترمو‌پلاستیک و سیلیکون پیوند داده‌می‌شود. برای سیلیکون دو بار تزریق از پیوند‌های مکانیکی یا شیمیایی یا ترکیبی از هر‌دو بهره گرفته می‌شود.

پیوند سیلیکون مکانیکی به این صورت است که لایه‌ی زیرین به‌صورت فیزیکی و ایجاد فرو‌رفتگی‌ها و بست‌هایی روی آن ساخته می‌شود، سپس سیلیکون مایع روی سطح و سوراخ‌های زیره را می‌پوشاند. ازآنجاکه پیوند شیمیایی سیلیکون به سیلیکون در سطح مولکولی انجام می‌شود، محکم‌تر و مطمئن‌تر از پیوند مکانیکی است. پیوند شیمیایی حاصل، سیلیکون پخته‌شده را به مواد لایه‌ی زیرین جوش می‌دهد. در مرحله‌ی مدل‌سازی معمولاً با سازگار کردن مواد شروع می‌شود.

ط۱: ممکن است قابلیت پیوند خوردن به سطح زیرین نیاز به آزمایش داشته باشد.

ط۲: کنترل مناسب پلیسه و ابزار برای تلورانس ابعادی قطعه‌ای که دو بار ‌تزریق می‌شود بسیار مهم است.

قالب‌گیری سیلیکون 

چند روش مختلف برای قالب‌گیری قطعات سیلیکونی وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خود را دارند. روش­‌های اصلی مورد استفاده در ساخت قالب سیلیکون عبارتند از قالب‌گیری فشاری و قالب‎گیری با تزریق سیلیکون مایع.

تعداد قطعات مورد‌نیاز باید بررسی شود؛ چرا‌که روی طراحی ابزار، زمان‌بندی تحویل و ساختار هزینه تأثیر می‌گذارد. شاید ساخت آزمایشی چند قطعه با ابزار‌های ساده انجام شود؛ درحالی‌که ممکن است برای مقادیر بیشتر، به ابزار کاری پیچیده‌تری نیاز باشد تا هزینه‌ی قطعه کاهش یابد و طول عمر ابزار تضمین شود.

ساخت قالب سیلیکونی
قالب‌گیری فشاری سیلیکون

قالب‌گیری فشاری یکی از روش هایی است که در ساخت قالب سیلیکون از آن استفاده می شود و متشکل از فرایندی است که از طریق فشار بر لاستیک سیلیکونی انجام می­‌شود.

لاستیک سیلیکونی به کار رفته، با اضافه کردن پودر به سیلیکون، پیش­‌کاتالیز می‌­شود. این کار باعث می‌شود سیلیکون به محض قرار گرفتن در معرض گرما عمل بیاید. برای اضافه کردن رنگدانه به سیلیکون، سیلیکون باید با استفاده از آسیاب دو غلتکی مخلوط شود. این یک فرایند کاری فشرده است که امکان آلوده شدن سیلیکون در طول آن وجود دارد.

پس از پیش‌­کاتالیز شدن ماده و اضافه شدن رنگدانه به آن، وزن آن اندازه‌­گیری شده و در اغلب موارد، طبق پیکربندی و ابعاد تقریبی قطعه­‌ی مورد نظر، شکل داده می­‌شود. بعد، مستقیماً درون حفره‌­ی قالب قرار می­‌گیرد. سپس، لاستیک در بین صفحات بالایی و پائینی فشرده می­‌شود. این صفحات حرارت داده می‌­شوند تا سیلیکون ذوب شده و به هم جوش بخورد (عمل بیاید).

ساخت قالب سیلیکونی

مزایا: معمولاً در تولید قطعات بسیار سریع است. با این روش می‌توان قطعاتی با ابعاد دقیق و با مواد و پوشش مناسب تولید کرد. به خاطر انعطاف‌پذیری در استفاده از دست، هزینه‌ی ‌ابزار کاری آن کمتر از روش تزریقی است.

معایب: روند کند‌‌تری دارد و بر اساس نوع و ابعاد مواد، نسبت به روش تزریقی فرآیند متغیری دارد. در برخی ابعاد ممکن است پلیسه‌ی واضح‌تری به‌جا بگذارد. بسته به الزامات ممکن است اندازه‌گیری در بعضی پروژه‌ها دشوارتر باشد.

قالب‌گیری انتقالی سیلیکون

مزایا: می‌توان به تعداد دلخواه قطعه ساخت و به‌اندازه‌ی روش فشاری قابل تکرار است؛ اما به دلیل کارکرد نیمه‌خودکار، سرعت بیشتری دارد.

معایب: معمولاً آماده‌سازی آن بیشتر از سایر روش‌های قالب‌گیری زمان می‌برد و محدودیت‌هایی در سرعت دارد. همچنین نیاز به کار زیادی روی مواد اولیه است.

قالب‌گیری تزریقی سیلیکون

قالب‌گیری با تزریق سیلیکون مایع یا LIM، یک روش قالب‌گیری تزریقی مرسوم برای لاستیک سیلیکونی مایع (LSR) است که در ساخت قالب سیلیکون از این روش استفاده می شود. در حالی که در قالب‌گیری تزریقی معمولی به طور متداول از لاستیک با انسجام بالا (HCR) استفاده می‌­شود، که به نام گام استاک نیز معروف است، در LIM لاستیک سیلیکونی مایع با لزجت زیاد به کار می‌­رود.

LSR از دو بخش تشکیل شده است؛ بخش الف و بخش ب. هر دو بخش مایع هستند، اما فقط یکی از بخش­‌ها حاوی کاتالیست پلاتینیوم است. LSR به طور طبیعی نیمه‌­شفاف است و معمولاً درون بسته­‌هایی به شکل سطل یا استوانه­، با وزن­‌های lbs 80 و lbs 800، قرار دارد. LIM یک سیستم حلقه بسته است، یعنی سیلیکون خام همانند هر ماده­‌ی دیگری مانند رنگدانه که اضافه می‌شود، آب‌بندی شده است.

بخش الف و بخش ب، به یک دستگاه توزیع متصل هستند که مواد را آب‌بندی کرده و با کمک فشار مواد را از مخزن اصلی به دستگاه پمپ می‌­کند. رنگدانه­‌ای که برای رنگ کردن سیلیکون استفاده می‌­شود، رنگدانه‌­ای بر پایه­‌ی سیلیکون است که آن نیز به دستگاه توزیع متصل می‌­باشد.

مواد و رنگدانه، درون بشکه‌­ای که با آب خنک‌کاری می­‌شود و از کاتالیز شدن مواد جلوگیری می­‌کند تزریق می­‌شوند. سپس، مواد درون یک قالب داغ تزریق می­‌شوند؛ اما راه‌باره و گلوگاه، به علت پائین‌تر بودن لزجت نسبت به گام استاک معمولاً کوچک‌تر هستند

. لاستیک سیلیکونی مایع، به خاطر سیستم عمل‌­آوری پلاتینیوم، با سرعت بسیار بیشتری در مقایسه با گام استاک عمل می­‌آید. این امر، اغلب امکان کاهش قیمت قطعات را، نسبت به روش متداول قالب‌گیری فشاری فراهم می­‌نماید. هم‌چنین، عمل‌­آوری سریع، LIM را به یک انتخاب مطلوب برای تولید در حجم بالا تبدیل می­‌کند. این فرایند می­‌تواند مشکلاتی را برای تولید در حجم کم ایجاد کند، چراکه نیاز به تصفیه­‌ی مواد منسجم دارد و سبب افزایش هزینه­‌ی نهایی تولید می‌­شود.

قالب تزریق سیلیکون

مزایا: از طریق آن می‌توان قطعاتی با درجه تولید مختلف تولید کرد و بسیار تکرارپذیر است. معمولاً فرآیند سریع‌تری دارد که باعث کاهش قیمت قطعه در تیراژ‌‌های بالاتر می‌شود. معمولاً بسیار مقیاس‌پذیر است.

معایب: اغلب به زمان بیشتری برای آماده‌سازی و ساخت ابزار نیاز دارد و در‌نتیجه فرآیند آن هزینه‌ی اولیه بیشتری دارد.

قالب‌های فولادی تزریق سیلیکون در مقایسه با قالب‌های آلومینیوم

در ساخت قالب سیلیکون فولاد با صرف هزینه و زمان بیشتر، استحکام و دوام بالاتری ارائه می‌دهد. به‌طورکلی طول عمر ابزار و تعداد قطعات بیشتر است. به دلیل هزینه و زمان بیشتر، در نمونه‌سازی به‌ندرت از فولاد برای ساخت قطعات آزمایشی استفاده می‌شود. همچنین فولاد باعث کندی در تغییرات مکرر می‌شود.

آلومینیوم قیمت کمتر و سرعت بیشتری در تولید دارد. بسیاری از ابزارها ممکن است بسته بر ابعاد، ساختار خط قطعه‌سازی، فرآیند و مواد اولیه تا هزاران قطعه یا بیشتر به‌خوبی کار کنند.

هسته باعث شکل‌گیری ابعاد قطعه می‌شود و با شناخت کافی می‌توان آن‌ها را در همان حفره تغییر داد تا برای تکرار طر‌ح‌های مختلف استفاده شود. این امر برای طراحان امکان آزمایش و تائید سریع و کارآمد طرح‌های مختلف را فراهم می‌کند.

در ساخت قالب سیلیکون جدا کردن قالب سیلیکونی فرآیندی است که طی آن اپراتور با دست قطعه یا اجزای آن را از دستگاه خارج می‌کند. معمولاً در مراحل اولیه و تولیدات با تیراژ کم باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود.

ساخت قالب سیلیکونی کی پد

بازرسی قطعات

الف.معمولاً قطعات سیلیکونی بسیار دقیق هستند. RMA A3 تجاری برای طراحان نقطه شروع خوبی است. تلورانس مناسب و هزینه‌ی مقرون‌به‌صرفه‌ای فراهم می‌کند که برای اکثر کاربرد‌ها قابل‌قبول است.

ب. معمولاً بازرسی شامل با چشم دیدن از فاصله‌ی معین مثلاً ۱۲ اینچی یا بررسی با میکروسکوپ در یک محیط مشخص است.

ج. دورومتر معمولاً در نظر گرفته می‌شود اما معمولاً آزمایش کردن به‌اندازه‌ی کافی برای یافتن تفاوت‌های کوچک یک گروه دقیق نیست.

د. به خاطر ماهیت گرماسختی، خرد کردن مجدد روش استانداردی در فرآوری سیلیکون نیست.

در انتها لازم است از شما دعوت به مشاهده صفحه نمونه کارها و صفحه سوالات متداول سایت بفرمایید.

با احترام فراوان منتظر تماس شما هستیم

تمکو رابر متخصص در سیلیکون رابر

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “ساخت قالب سیلیکون-مروری جامع بر قالب سیلیکون

 1. آواتار mojaddami mojaddami گفت:

  ببخشید بعضی قالبها حباب دارن که کار تمیز درنمیاد.چجوری باید جلوی ایجاد حباب رو گرفت؟

  1. آواتار Admin Admin گفت:

   با سلام
   در قطعاتی که عمق بالاتری دارند، زمان تزریق مواد میبایست بصورت کامل هواگیری گردد و در صورتیکه هواگیری به تنهایی جواب ندهد میبایست سوراخ های ریزی در انتهای قالبها جهت خروج هوا تعبیه گردد.

 2. آواتار محمد محمد گفت:

  جنس قالبهای سیلیکونی از چیست؟

  1. آواتار Admin Admin گفت:

   این قالبها از جنس فولاد مرغوب 7225 ساخته میشوند، البته بدلیل عدم نیاز فشار بالا در تزریق سیلیکون، میتوان برای تیراژ های کم از آلمینیوم یا برنج هم استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *