گروه صنعتی تمکورابر

زیر بنای گروه صنعتی تمکو رابر در سال 1389 با راه اندازی یک گروه مهندسی در حوزه طراحی و ساخت قالب های اسباب بازی تشکیل شد. با گسترش این گروه در سال 1395 گروه صنعتی تمکو رابر با محوریت آقای مهندس محمد تمثال (مدیریت عامل مجموعه)، به عنوان طراح و سازنده خوشفکر قالب‌های صنعتی با هدف کمک به تولید، وارد صنعت مهم و حساس قالب‌سازی کشور گردید و توانست در مدت کوتاهی به عنوان یکی از پیش‌قدمان این صنعت شناخته شود. تمکو رابر با بهره‌گیری از روش‌های علمی، تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته، بکارگیری نیروهای متخصص و مجرب و هم‌چنین به دلیل نوآوری در طراحی و کیفیت مطلوب قالب‌های ساخته شده همواره مورد توجه تولیدکنندگان صنایع مختلف قرار گرفته است.

از این‌رو می‌توان به طراحی و ساخت بیش از هزار دست انواع قالب‌های صنعتی اشاره کرد که اکثر این قالب‌ها جهت تولید قطعات لاستیکی و پلاستیکی در صنایع مهمی هم‌چون خودروسازی، داروسازی، الکتریکی، لوازم خانگی، آشپزخانه و …. بکار رفته است. این گروه مفتخر است با بیش از یک دهه سابقه در طراحی و ساخت قالب‌های صنعتی با صنایع مختلف و تولیدکنندگان بزرگی همکاری‌های موثری داشته است و تا کنون توانسته است رضایت خاطر مشتریان خود را فراهم آورد. به همین دلیل همواره سعی کردیم کیفیت کار را سر لوحه خود و رضایت مشتریان را به عنوان مهم‌ترین رسالت خویش قرار دهیم. در گروه صنعتی تمکو رابر فرایند طراحی و ساخت قالب با حساسیت و دقت خاصی انجام می‌شود که می‌توان مراحل آن را به صورت زیر بیان نمود:

1- بررسی دقیق نیاز مشتری (پارامترهای تیراژ تولید، کیفیت بالا و قیمت پایین میتواند در فرایند ساخت قالب تاثیرگذار باشد)

2- بررسی دقیق قطعه (آنالیز قطعه از نظر انتخاب مواد، دقت ابعادی، خواص مکانیکی و حرارتی)

3- مدل‌سازی قطعه با نرم افزارهای تخصصی (طراحی با جزئیات کامل و در صورت نیاز اعمال تغییرات)

4- انتخاب روش مناسب جهت ساخت فطعه

5- طراحی قالب با نرم افزارهای تخصصی

6- ساخت قالب

7- تست قالب و نمونه گیری

8- کنترل کیفیت و تحویل

 

workflow

همچنین باید به این نکته اشاره گردد که هدف از تبیین سایت مرجع پیشرو شما، کمک به شناخت بهتر مواد لاستیکی و پلاستیکی و همچنین آشنایی با انواع روش های قالب سازی لاستیک و پلاستیک و بصورت کلی روش های مختلف قطعه سازی که منجر به افزایش سطح دانش ساخت کشور توسط دانشجویان و تولیدکنندگان عزیز بوده که بتوانند براحتی پاسخ پرسش های خود را در قالب چه قطعه ای چجوری که به اختصار چه چه نامگذاری گردیده، در این مرجع بیابند.

با آرزوی توفیق روز افزون