مقالات

چگونگی چاپ اعداد روی کیبورد سیلیکونی

چاپ اعداد روی کیبورد سیلیکونی

چاپ اعداد روی کیبورد سیلیکونی یکی از مهمترین خدمات چاپ محسوب می شود چون اگر چاپ اعداد روی کیبورد سیلیکونی انجام نشود، کیبورد به گونه‌ ای بلااستفاده می ماند. اگر با کیبورد سیلیکونی آشنایی ندارید می توانید بر روی لینک کیبورد سیلیکونی چیست کلیک کنید و با این کیبورد منحصر به فرد به صورت کامل آشنا شوید. اما نکته جالب این است که تا  کلمه چاپ مطرح می شود تمام افراد فکر می کنند که عملیات چاپ تنها بر روی کاغذ امکان پذیر است.

اما امروزه صنعت چاپ به گونه‌ ای پیشرفت کرده است که امکان چاپ بر روی بسیاری از متریال ها وجود دارد، برای مثال بهتر است بدانید (شیشه، پلاستیک، سیلیکون و غیره) از آن دسته از متریال‌ هایی هستند که چاپ بر روی آن ها به سادگی انجام می‌ شود و شما می‌ توانید سال ها از قطعه‌ای که چاپ بر روی آن صورت گرفته استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با چاپ اعداد روی کیبورد سیلیکونی تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

چاپ اعداد بر روی کیبورد سیلیکونی چگونه صورت می پذیرد؟

همانطور که می دانید سیلیکون یکی از متریال هایی است که در مقابل سرما و گرما بسیار مقاوم می باشد در نتیجه امکان چاپ بر روی این متریال بسیار آسان است، این نکته را در نظر داشته باشید که چاپ اعداد در روی کیبورد سیلیکونی با استفاده از دستگاه چاپ تامپو انجام می شود. شایان ذکر است  بدانید که اعداد و حروف چاپ شده بر روی تمام کیبورد های موجود در بازار با استفاده از دستگاه چاپ تامپو صورت گرفته است، در انتها بهتر است بدانید که چاپ تامپو از طول عمر بالایی برخوردار می باشد و به همین دلیل است که از این دستگاه برای چاپ اعداد روی کیبورد سیلیکونی استفاده می‌ شود.

چگونگی چاپ اعداد روی کیبورد سیلیکونی

دلیل استفاده از دستگاه چاپ تامپو چیست؟

این یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط اکثر افراد مطرح می شود، در ابتدا بهتر است بدانید که چاپ بر روی انواع قطعات با ظاهر های مختلف مانند (سطوح گود، مسطح، خطی، گرد و حتی خمیده) امکان پذیر است. این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه چاپ تامپو نسبت و مابقی چاپ ها بسیار کم بوده که همین مسئله باعث شده تا بسیاری از افراد از این دستگاه برای چاپ اعداد بر روی کیبورد سیلیکونی استفاده کنند.

لازم به ذکر است که این دستگاه در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار موجود می باشد که در تعداد چاپ محدودیت ندارد و شما می توانید چاپ‌های قطعات کوچک و قطعات بزرگ را توسط این دستگاه انجام دهید.

چگونگی چاپ اعداد روی کیبورد سیلیکونی

مراحل چاپ اعداد بر روی کیبورد سیلیکونی

اگر قصد دارید بدانید مراحل چاپ بر روی کیبورد سیلیکونی به چگونه است؟ بهتر است بدانید که در ابتدا باید طرحی که قرار است بر روی کیبورد چاپ شود، طراحی شده و فیلم لیتوگرافی آن به شابلون و کلیشه تبدیل شود. شایان ذکر است بدانید بعد از ساخته شدن شابلون و کلیشه، کیبورد را باید درون فیکسچر قرار داد تا در هنگام چاپ، کیبورد حرکت نکند. در صورت حرکت نکردن کیبورد یک چاپ دقیق انجام می شود. در نهایت حد سیلیکونی با توجه به ابعاد کیبورد طراحی می شود و با آغشته شدن به جوهر و قرار گرفتن پد سیلیکونی بر روی دکمه های کیبورد، چاپ انجام می شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که در انتها با استفاده از روکش یووی ماندگاری حروف و اعداد چاپ شده بر روی کیبورد را بالا میبرند. در انتها بهتر است بدانید که ما در تیم وب سایت تمکو رابر تمام تلاش خود را کردیم تا شما در این محتوا با چاپ اعداد بر روی کیبورد سیلیکونی آشنا شوید اما اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید از طریق این لینک چاپ سیلیکون اقدام کنید یا با ما تماس بگیرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *