قالب لاستیک, مقالات

چرا باید از وسایل و ظروف آشپزخانه سیلیکون استفاده کرد؟

ظروف آشپزخانه سیلیکون

چرا باید از وسایل و ظروف آشپزخانه سیلیکون استفاده کرد؟

اغلب ابزار و وسایل آشپزی از مواد مختلفی مانند پلاستیک ، چوب ، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم و سایر مواد ساخته مي شوند. در سالهای اخیر ، ابزارالات آشپزخانه سیلیکونی به بازار عرضه شدند. سیلیکون ظروف آشپزخانه دارای ویژگی هستند كه  مزاياي آنها را از همتایان خودمانند،فلز، پلاستیک، یا چوب متمايز كرده است.

سيليكون و كاربردهاي آن

به طوركلي سیلیکون یک ترکیب ساخته شده از مواد آلی است که به اتم های سیلیکون متصل می شوند و در انواع مختلفی از موارد استفاده مي شود:

  • درزگیر ساختمان استفاده
  • شيرهاي آشپزخانه و حمام
  • کاغذ روغنی
  • کفگیر آشپزخانه ، قاشق های مخصوص سرو و هم زدن

در دهه 2000 شاهد ظروف آشپزخانه سیلیکونی متعددی بوده ایم که غالباً در رنگ های روشن جذاب به فروش می رسيدند. ظروف آشپزخانه سیلیکون این مزیت فوق العاده را دارند که در گرمای زیاد پخت و پز مقوم هستند. بسیاری از آنها می توانند در دماي 400 فارنهایت (44/204 درجه سانتیگراد) یا بالاتر مقاومت کنند. البته درسته كه فلز نيز می تواند در برابر درجه حرارت بالا مقاومت کند ، اما فلزات خاصی ممکنه در معرض اسیدهای خاص خراب شوند به همين دليل سیلیکون به طور کلی انتخاب بهتری است.

دلايل استفاده از ابزارهای آشپزخانه سیلیکون

مقاوم در برابر بو

ویژگی غیر متخلخل سیلیکون باعث شده كه هنگام استفاده برای هم زدن غذاهاي خاص بو و رنگ آن را جذب نكند و به راحتی تمیز یا شسته شوند. حتما شما تجربه كرده ايد كه پاک کردن لکه های سس روی کفگیر و ظروف پلاستیکی چقدر دشوار است.

غیر سمی و بادوام

سیلیکون با کیفیت به غذا یا نوشیدنی واکنش نمی دهد و خطرناک نیستند. به همین دلیل هنگام قرار گرفتن در معرض اسیدهای مواد غذایی بسیار ایمن است و دوام آن احتمالاً بیشتر از سایر وسایل آشپزخانه خواهد بود.دركل هیچ خطری در رابطه با استفاده از ظروف سیلیکونی وجود ندارد و در كل بی خطر هستند.

مقاوم در برابر حرارت بالا

ظروف سيليكوني در برابر گرمای بسیار بالا مقاوم هستند و در حين و پخت و پز ذوب نمي شود. یکی از مهمترین و محبوب ترین ویژگی های سیلیکون مقاومت در برابر حرارت بالا است. جای تعجب نیست که از سیلیکون ها برای اهداف گسترده ای استفاده می شود. ظروف آشپزخانه سیلیکونی تا 600 درجه فارنهایت را تحمل می کنند.

نچسب بودن

ظروف پخت و پز سیلیکونی داراي سطوح نچسب و بسیار کاربر پسند هستند. مانند قاشق های چوبی یا فلزی به قابلمه های پخت و پز آسیب و خراشيده مي كند. در كل ظروف پخت و پز سیلیکونی خورنده نیستند و سایيده نمي شوند.

سیلیکون براي هر نوع ماده غذایی ایمن است. سيليكون برخلاف بعضی از فلزات در اثر قرار گرفتن در معرض اسیدهای خاصی در غذا دچار خوردگی نمي شوند و دوام آن نسبت به سایر وسایل آشپزخانه بیشتر است.

نکاتي قبل از خرید ابزار آشپزخانه سیلیکون

هنگام خرید ظروف سيليكوني بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانيد محصولات با کیفیتی را خریداری کنید.

سيليكون باكيفيت

دستگیره های سیلیکونی نرم هستند و اهرم مناسب هنگام پخت و پز نباشند ، به ویژه هنگامی که در معرض دمای بالا قرار بگيرند و مطمئن شوید که ظروفی با کیفیت خوب خریداری کنید.

درنظرگرفتن هدف از خرید ابزارهای سیلیکونی

چاقوها و كاردك هاي سيليكوني به اندازه کافی سفت نیستند و پلاستیک مانند هستند ، بنابراین ممکن است استفاده از آنها مناسب نباشد.

سیلیکون با کیفیت باید 100٪ از سیلیکون باشد همانطور كه مي دانيد امروزه ظروف سیلیکونی با کیفیت پاییني در بازار وجود دارد و با پلاستيك تركيب شده اند. بنابراین باید در خرید ظروف آشپزخانه سیلیکونی دقت كرد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *