سیلیکون, مقالات

چاپ روی سیلیکون

چاپ روی سیلیکون

سیلیکون معمولاً به عنوان ماده قالبی استفاده می ‌شود که مواد را در آن می‌ریزند تا جسم سه بعدی ساخته شود. با این روند ترکیبات متنوعی با توجه به قدرت ذهنی و سلیقه شما ساخته می شود. امروزه می توان با سیلیکون همانند هرگونه چاپ دیگر، چاپ سه بعدی داشت. پس چاپ روی سیلیکون را باید اتفاقی بسیار عادی و فراگیر دانست.

چاپ روی سیلیکون به دلیل آماده سازی نسبتاً ارزان و همچنین ارزان بودن ماشین آلات نیمه اتوماتیک آن یکی از پرکاربردترین چاپ ها برای هدایای تبلیغاتی می باشد. همچنین برای بسیاری از کارهای چاپی مورد استفاده قرار میگیرد. از طرفی قیمت چاپ روی هدایای تبلیغاتی را به شدت کاهش می دهد و یکی از ارزانترین تکنیک های چاپ بشمار می آید.

روند چاپ سه بعدی با سیلیکون چگونه است؟

چاپ سه بعدی با سیلیکون بسیار شبیه چاپ با شکلات و سایر موادی است که در طی مراحل آن نیاز به مایع بودن مواد داریم. سیلیکون به حالت  یک رشته جامد و نخ مانند است. به این صورت که  از طریق یک اکسترودر تغذیه و ذوب شده و به صورت قطره های ریز در می آید. سپس این قطره ها به صورت لایه لایه مانند رشته روی هم قرار می گیرند و محکم می شوند.

روند چاپ هم براساس هر آنچه به رایانه بگویید انجام می شود و هیچ تفاوتی ندارد که برای طرح به چه رنگ و ماده افزودنی نیاز دارید. اکسترودر از طراحی شما استفاده و نقشه برداری می کند که قطرات را کجا  و در چه فاصله ای از هم قرار دهد.

و در آخر یک مرحله اضافی وجود دارد که شما باید برای سیلیکون انجام دهید تا به حالت جامد درآید. و فرمی محکم و در عین حال انعطاف پذیر به خود بگیرد. شما باید آن را آتش فشانی کنید.

این کار با جا به جایی نور ماورا بنفش در ناحیه چاپ انجام می شود که سبب ایجاد پیوندهای عرضی بین بخش های زنجیره پلیمر می گردد.

همانطور که گفته شد؛ در این مرحله سیلیکون ها را به اندازه کافی محکم می کنند تا شکل خود را حفظ کند  و در برابر عوامل فیزیکی دوام بیشتری داشته باشد.

اهمیت چاپ بر روی سیلیکون چیست

مزایای چاپ روی سیلیکون چیست؟

سیلیکون دارای خواص بسیار خوبی است که این امکان را می دهد تا از قدرت آن برای چاپ سه بعدی استفاده کنیم.

*قدرت و انعطاف پذیری

سیلیکون یک ترکیب فوق العاده و منحصر به فردی است که قدرت و انعطاف بالایی دارد. بدون ایجاد شکستگی به راحتی خم می شود . این ویژگی  نه تنها باعث می شود فشار بیشتری را تحمل کند بلکه باعث می شود  بدون نیاز به جداسازی قطعات  قابلیت حمل و نقل بیشتری داشته باشد .

*قیمت و هزینه چاپ روی سیلیکون

قیمت و هزینه چاپ روی سیلیکون نسبت به دستگاه های چاپ دیگر ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد و با توجه به  ویژگی های مورد نظر سفارش مشتری مشخص می‏شود .این نوع چاپگر هیچ گونه محدودیتی در مقابل  چاپ ها ندارند و هرگونه چاپی را بر روی هر محصولاتی انجام میدهند  .

کلام آخر

اگر فکر می کنید چاپ روی سیلیکون میتواند نیاز شما را برطرف کند، کافیست به بخش تماس باما سایت cheche.ir  مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان گروه صنعتی تمکو آماده اند تا تجاربی را که طی سال ها فعالیت در این حوزه بدست آورده اند با شما به اشتراک بگذارند. از طرفی اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده و یا ابهامی همچنان برطرف نشده، میتوانید با ما به اشتراک بگذارید. برای ثبت سفارش و اطلاع از هزینه ها نیز مشورت هایی را در اختیار شما قرار خواهیم داد که در نهایت به اخذ یک تصمیم مناسب با نیاز شما منجر می شود .

با ما در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *