قالب لاستیک, مقالات

واژه شناسی صفحه کلیدهای سیلیکونی

کی پد سیلیکونی

گروه صنعتی تمکو یکی از برترین و بزرگ ترین طراحان و تولیدکنندگان انواع قالب صفحه کلیدهای سیلیکونی در کشور میباشد. ما مقالات بسیاری به طور تخصصی در زمینه طراحی و ساخت صفحه کلیدهای سیلیکونی داریم که از این طریق میتوانید آنها را مطالعه نمایید.

در این مقاله به معرفی و توضیح برخی واژگان پرکاربرد در این زمینه میپردازیم.

واژه شناسی  مربوط به صفحه کلیدهای سیلیکونی

نیروی محرکه

حداقل نیروی مورد نیاز برای فشرده ساختن غشای سوئیچ صفحه کلید برای این که تماس با صفحه مدار چاپی برقرار می شود.

کانال هوا

در نظر گرفتن مسیری برای گذر هوا از یک سوئیچ به سوئیچ دیگر تا صفحه کلید بتواند پس از عمل فشرده شدن به حالت عادی برگردد. سوئیچ ها به طور معمول حداقل از دو طرف توسط کانال های هوا تخلیه می شوند.

قاب

صفحه جلویی صفحه کلید که معمولاً از جنس پلاستیک یا فلز میباشد. این صفحه ماژول های رسانا را در اختیار همه سوئیچ های صفحه کلید لاستیکی قرار می دهد و به طور معمول بخش الکترونیکی صفحه کلید را می پوشاند ، بنابراین نمی توان آن را با دست لمس کرد.

نسبت کلیک

تفاوت بین نیروی محرکه (F¹) و نیروی تماس (F²) یک سوئیچ صفحه کلید ، تقسیم بر نیروی محرکه :

F¹-F²) ÷ F¹ × 100٪)

این نسبت برای محاسبه ی عمر مفید و میزان احساس لمس بسیار مهم است و محاسبه ی آن برای طراحی بهینه صفحه کلید بسیار ضروری است.

قرص رسانا

عنصری برای رخ دادن عمل لمس که حامل جریان الکتریکی است. قرص های رسانا معمولا لاستیک سیلیکون آغشته به کربن بی شکل میباشند که در زیر هر صفحه کلید وجود دارند و اتصال الکتریکی با صفحه مدار چاپی را هنگام فعال شدن صفحه کلید ( همان عمل کلید) تکمیل می کند.

نیروی تماس

نیرویی که لازم است به یک سوئیچ وارد شود تا تماس با صفحه مدار چاپی برقرار شود.

 

این بخش اول از معرفی و توضیح برخی واژگان پرکاربرد طراحی و ساخت صفحه کلید بود. برای مطالعه ادامه این مقاله میتوانید اینجا کلیک کنید.

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و تولید انواع قالب لاستیکی ، سیلیکونی و بادی پت و پلی التیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه‌ی خود توانسته از برترین تولید کنندگان انواع صفحه کلیدهای سیلیکونی در کشور شود و با استفاده از بهترین متریال و به روزترین روش های دنیا رضایت مشتریان خود را به بهترین شکل جلب کند.

از این رو شما میتواند گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *