قالب بادی, مقالات

مرحله دمیدن پریفرم با روش قالب گیری بادی پلی اتیلن

اکستروژن

تجزیه و تحلیل مرحله دمیدن پریفرم هنگام دستیابی به یک محصول پلیمری با استفاده از روش قالب گیری بادی

قالب گیری بادی پلی اتیلن روشی برای بدست آوردن محصولات متنوع از مواد ترموپلاستیک است. که در آن یک حفره هوای بسته در یک محصول قالب گیری شده تشکیل می شود. از ویژگیهای خاص این روش میتوان به بدست آوردن پریفرم از ماده مذاب پلیمری به صورت یک قالب استوانه ای شکل توخالی با استفاده از روش اکستروژن اشاره کرد. اما استفاده از این روش برای تولید قوطی ها ، بطری ها ، اسباب بازی های کودکان که دارای حفره های هوا هستند ، مخازن وسیله نقلیه و مخازن مایعات کاری ، بسیار گران هستند. این در حالیست که روش های جایگزینی برای تولید این محصولات وجود ندارد.

امروزه در بازارهای جهانی تولیدات پلاستیکی بادی که با این روش تولید میشوند به حدود 179 میلیارد دلار رسیده است و انتظار می رود تا سال 2025 به 191.6 میلیارد دلار برسد.

تغییر فناوری محصول و یا انتخاب روش دیگر برای استفاده از مواداولیه علاوه بر یک تکنسین که بتواند کیفیت آن را تضمین کند، نیاز به پیش بینی عملیاتی و ارزیابی پارامترهای محصولات بدست آمده نیزدارد. بنابراین ، دستیابی به سطح لازم دانش تحلیلی که بتواند پارامترهای هندسی پیش ساخته ی پلیمری قالب ریزی شده را به پارامترهای تکنولوژیکی فرآیند قالب گیری بادی اکستروژن یک محصول پلیمری که بر اساس آن ساخته شده است ، تبدیل کند ، یک کار مهم است.

نمودار رسم مماسی یک پریفرم پلیمری

وابستگی های تحلیلی برای ساخت یک محصول کارآمد از محاسبه نمودار رسم مماسی یک پریفرم پلیمری به قطر یک پریفرم نسبت به نمودار رسم مماسی یک پریفرم روی ویسکوزیته مذاب پلیمر بدست آمده است. این خود گویای آن است که عامل اصلی ای که میزان دمش یک فرم پلیمری را به دلیل افزایش فشار دمش داخلی محدود می کند ، حداکثر قطر بعدی یک محصول قالب ریزی شده است.

ما تأثیر پارامترهای اساسی فن آوری فرآیند قالب گیری بادی را که شامل فشار دمیدن پریفرم ، سرعت رسم مماس ، گرانروی ذوب (درجه حرارت) بر ضخامت دیواره پریفرم پلیمراست را مطالعه کردیم. و در پایان مشخص شد که تغییر در ضخامت دیواره پریفرم پلیمری از دو مرحله مشخص عبور می کند:

  1. حالت تغییر شکل متوسط با مقدار ضریب رسم مماس k ≤ 2.5
  2. حالت فاجعه بار که مقدار ضریب رسم مماس در k> 2.5 ناشی از تغییر شدید ضخامت دیواره یک پریفرم است.

مشخص شد که یکی از راه های جلوگیری از فساد در مقادیر ضرایب نقشه های مماسی k> 2.5 کاهش فشار عملیاتی داخلی دمیدن پیش فرم است. بنابراین ، برای ایجاد ثبات در سرعت رسم مماسی ، لازم است فشار کشش مماسی متناسب با مربع تغییر قطر پیش فرم کاهش یابد.

پریفرم

 

تمکورابر متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های بادی ، لاستیک ، پلاستیکی و سیلیکون . ما را در اینستاگرام دنبال کنید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *