قالب بادی, مقالات

مراحل قالب گیری پاریسون

قالب بادی کششی

همانطور که در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم ، فرایند کشش پاریسون اکسترود شده می تواند از روش یک یا دو مرحله ای استفاده کند.

برای مطالعه قسمت قبلی این مقاله میتوانید اینجا کلیک کنید.

بررسی دو مرحله کلیدی در قالب گیری بادی کششی

در حالت اول ، پاریسون که از دستگاه خارج شده و به عبارتی اکسترود شده ، مستقیماً در کوره ی مخصوصی قرار میگیرد و اصطلاحا عمل تهویه روی آن انجام می شود . پس از تهویه ، پاریسنی که از کوره در حال خارج شدن است وقتی به طول دلخواه رسید ، بریده می شود .

اهرم های مکانیکی دو انتهای آن را گرفته و پاریسون را می کشند . سپس دو نیمه قالب که حول آن قرار گرفته اند ، بسته می شوند . با استفاده از یک سوزن مخصوص هوای فشرده شده ای وارد پارسیون کشیده شده میشود و باعث انبساط آن میگردد.

انجام این فرآیند به روش دو مرحله ای به این گونه است که لوله اکسترود ، خنک شده و به طول دلخواه بریده می شود . سپس این  لوله های برش خورده را برای تهویه در کوره قرار می دهیم . در هنگامی که لوله از قسمت تهویه خارج میشود ، داخل قالب قرار میگیرد . دو نیمه قالب بسته می شود و فشار باد به داخل این لوله تزریق شده و و آن را منبسط میکند تا محصول مورد نظر تولید شود . از این روش به طور عمده برای محصولات PP و گاهی اوقات نیز برای PVC استفاده می شود .

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های لاستیک ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه خود و با استفاده از به روز ترین روش های ساخت قالب در دنیا محصولی با کیفیت را به ارمغان می آورد .

شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید .

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *