قالب بادی, مقالات

مراحل قالب گیری بادی

مراحل قالب گیری بادی

مراحل قالب گیری بادی

برای تولید ظروف پلاستیکی تو خالی از فرایند قالب گیری بادی استفاده میکنند. این قالب گیری بادی میتواند از نوع کششی باشد. به این شکل که وقتی جریان باد فشرده به درون پریفرمی که داخل قالب قرار دارد دمیده میشود ، پریفرم در قالب از همه جهات کشیده می شود.

فرآیندی که توسط آن ، محصولات بادی تولید میشوند به شرح زیر است :

  1. ابتدا پلاستیک با فرایند قالب گیری تزریقی به شکل پریفرم در می آید. شکل اولیه این پریفرم ها به گونه ای است که قسمت رزوه شده ی درب بطری به صورت پیشفرض روی آن درنظر گرفته شده است و نیازی به قالب گیری این منطقه نمیباشد.
  2. سپس این پریفرم برای گرم شدن به بخش وخصوص این کار فرستاده میشود.
  3. پریفرم ها اغلب با استفاده از دستگاه های گرم کننده مادون قرمز به دمای بالایی رسیده و برای فرآیند قالب گیری آماده میشوند.

4- معمولاً پیش فرم با یک میله که به آن هسته یا core گفته میشود ، کشیده می شود. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.

5- سپس هوای فشرده شده و قوی به داخل پریفرم دمیده می شود. این دمش باد که از مهمترین مراحل قالبگیری بادی میباشد ، پریفرمی که در برابر حرارت نرم شده را آنقدر باد میکند تا به طور کامل به دیواره ی قالب فولادی اطرافش بچسبد.

6- با استفاده از مکانیزمی که درون در نظر گرفته شده ، پس از چسبیدن پریفرم به قالب ، به سرعت خنک و سفت میشود. این کار سختی و کیفیت محصول را بالا میبرد.

7- در نهایت با باز شدن قالب پریفرمی که حالا به یک محصول کاربردی تبدیل شده از قالب خارح میشود. قسمت های اضافی آن اصلاح شده و برای مراحلی مثل حکاکی آماده میشود.

 

 

قالب بادی

 

پلاستیک هایی که معمولا برای قالب گیری بادی کششی استفاده میشوند شامل انواع مواد ترموپلاستیک ها مانند اکریلونیتریل (AN) ، پلی استایرنPS) ، PVC) ، پلی آمید (PA) ، پلی کربنات (PC) ، پلی سولفون ، استال ، پلی آریلات ، PP ، سورلین و پلی اتیلن ترفتالات (PET) هستند.

 

از مزایای روش های مختلف قالب گیری بادی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کم هزینه بودن
  • بکارگیری حداقل ابزار
  • قدرت و سرعت تولید بالا
  • قابلیت قالب گیری اشکال مختلف و پیچیده
  • این روش محصولاتی که همگی قابل بازیافت هستند را تولید میکند.

 

از معایب قالب گیری بادی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محدود به قطعات و محصواتی که توخالی هستند.
  • کنترل ضخامت دیواره محصول نهایی کمی دشوار است.

 

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های لاستیک ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه خود و با استفاده از به روز ترین روش های ساخت قالب در دنیا محصولی با کیفیت را به ارمغان می آورد.

شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *