طراحی, قالب, قالب بادی, مقالات

بطری پلی اتیلن چگونه ساخته می شود

بطری پلی اتیلن چگونه ساخته می شود

مراحل ساخت بطری پلی اتیلن به چه صورت است و از چه دستگاه هایی برای تولید بطری استفاده میشود؟ این سوال شاید فکر شما را هم مانند بسیاری از افراد درگیر کرده باشد، در این صورت بهتر است بدانید بطری پلی اتیلن یکی از مهمترین بخش زندگی مردم محسوب می شود چون در حال حاضر بسیاری از مایعات در بطری های پلی اتیلن قرار داده می شوند، در واقع زندگی بدون بطری های پلی اتیلن و بطری های پلاستیکی بسیار سخت یا حتی غیر ممکن شده است.

شاید برای شما سوال پیش بیاید بطری پلی اتیلن چگونه ساخته می شود ؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بگوییم که در این محتوا قصد داریم مراحل ساخت بطری پلی اتیلن را مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید از روند و خط تولید این محصول مطلع شوید. تا به امروز ما در وب سایت تمکو رابر تمام تلاش خود را کرده ایم تا بتوانیم اطلاعات مفید را در اختیار کاربران خود قرار دهیم، در نتیجه پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بطری پلی اتیلن چگونه ساخته می شود

دستگاهی که تصویر آن را در قسمت زیر مشاهده می کنید دستگاه تولید بطری پلی اتیلن می باشد که شباهت زیادی به دستگاه تزریق پلاستیک دارد، شایان ذکر است بدانید که با استفاده از این دستگاه می توان بطری های گوناگون در طرح و رنگ های مختلف تولید کرد که در حال حاضر نمونه های متعددی از آن در بازار وجود دارد و توسط مردم مورد استفاده قرار می گیرد، برای مثال بهتر است بدانید که بطری های نوشیدنی های گازدار، آب رادیاتور، ظروف مایع ظرفشویی، بطری آب معدنی و بسیاری از بطری های دیگر در صنعت خودروسازی مانند روغن موتور، روغن ترمز و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد توسط این دستگاه ساخته می شوند.

در انتها بهتر است بدانید که برای راه اندازی خط تولید بطری پلی اتیلن به ماشین آلاتی همچون بادکن پت، تزریق درب بطری و همچنان تزریق پریفرم نیاز است که همگی برای تولید یک بطری پلی اتیلن به یک اندازه اهمیت دارند و در صورت نبود یکی از این دستگاه ها، بطری تولید نمی شود.

بطری پلی اتیلن چگونه ساخته می شود

آشنایی با دستگاه تزریق درب بطری

تصویری که در قسمت زیر مشاهده می کنید مربوط به دستگاه تزریق درب بطری می باشد، در حال حاضر تمامی کارخانه ها برای تولید درب بطری از این دستگاه همه کاره استفاده می‌کنند. بهتر است بدانید که این دستگاه به اندازه دستگاه های دیگر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به هیچ وجه نمی توان بطری را بدون درب روانه بازار کرد. در واقع می توان گفت دستگاه تزریق درب بطری مهمترین بخش در مراحل ساخت بطری پلی اتیلن می باشد.

بطری پلی اتیلن چگونه ساخته می شود

دستگاه باد کن چیست

یکی از مهمترین بخش های تولید بطری پلی اتیلن استفاده از دستگاه باد کن است که تصویر آن در قسمت زیر قابل مشاهده می باشد، اگر به تصویر زیر توجه کنید متوجه خواهید شد که روند تولید یک بطری توسط دستگاه باد کن به نمایش گذاشته شده است. در واقع این دستگاه با استفاده از حرارت از پیش تعیین شده پلاستیک را باد می کند که پلاستیک در نهایت به بطری تبدیل می شود، برای کسب طلاعات بیشتر محتوا قالب بادی تزریقی-قالب گیری کششی را مطالعه کنید.

بطری پلی اتیلن چگونه ساخته می شود

دستگاه تزریق پریفرم 

آخرین دستگاه که قصد داریم شما را با آن آشنا کنیم، دستگاه تزریق پریفرم می باشد که می توانید تصویر آن را در قسمت زیر مشاهده کنید، این دستگاه مهمترین نقش را در مراحل ساخت بطری پلی اتیلن اتیلن ایفا می کند و در واقع یک دستگاه تزریق پلاستیک محسوب می شود.

مراحل ساخت بطری پلی اتیلن

جمع بندی

مطمئنا تا به حال با دستگاه هایی که در مراحل ساخت بطری پلی اتیلن نقش داشته اند آشنا نبودید اما در حال حاضر اطلاعات خوبی نسبت به این دستگاه ها دارید و میتوانید به سادگی یک کارگاه راه اندازی کنید. در این صورت برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید از طریق لینک مربوط برای کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *