مقالات, قالب لاستیک

مروری بر تولید قطعات لاستیکی-بخش چهارم

تمکو رابر

در این مقاله با انواع ماشین آلات تولید قطعات لاستیکی که در پروسه تولید قطعات لاستیکی به صنعت کمک میکنند آشنا خواهید گردید.

ماشین آلات قالب گیری لاستیک

قالب گیری لاستیک شامل سه فرآیند مختلف ، فشرده سازی ، تزریق ، انتقال و ماشین آلات خاص برای هر نوع است:

ماشین آلات قالب گیری فشرده سازی لاستیک

قالب گیری فشاری متداول ترین فرآیند است که شامل اعمال فشار بر مقدار از پیش تعیین شده مواد قالب گیری قبل و در طی فرآیند پخت است. این فرآیند مناسب برای دوره های تولید با حجم کم تا متوسط ​​است که به تحمل محکم و اتمام صاف احتیاج ندارند. قالب گیری فشاری برای ساخت دیافراگم ، قطعات شیر ​​، واشر ، میراگر ، حلقه های O ، مهر و موم ، قطعات سایشی لاستیک و غیره توصیه می شود.

ماشین آلات تولید قطعات لاستیکی ؛ ماشین آلات قالب گیری تزریق لاستیک

دستگاه بستن قالب کاملاً هیدرولیکی در حال حاضر دستگاه قالب گیری تزریقی لاستیک برای بسیاری از تولیدکنندگان است. فرآیند قالب گیری تزریقی به ویژه برای تولید انبوه اجزای دقیق با کیفیت بالا مناسب است. این شامل تزریق حجم ثابت یک ماده لاستیکی تحت فشار به داخل قالب بسته قبل از پخت و رها سازی قطعه است.

 

ماشین آلات تولید قطعات لاستیکی ؛ ماشین آلات قالب گیری انتقال لاستیک

در مورد قالب گیری انتقال لاستیک ، یک ماده لاستیکی به درون قالب باز می رود تا زمانی که بسته شود. این امر ممکن است منجر به تشکیل گاز و جمع شدن اجزایی شود که در طول فرآیند قابل اصلاح نیست. ماشین آلات قالب گیری انتقال لاستیک برای قالب گیری دقیق لاستیک ، اتصال لاستیک به قطعات فلزی ، کپسوله سازی قطعات الکترونیکی ، محصولات پزشکی و قرار دادن اتصالات الکتریکی و غیره استفاده می شود.

ماشین آلات تولید قطعات لاستیکی ؛ خلاصه:

لاستیک طبیعی و ترکیبات لاستیک مصنوعی دارای خصوصیات شیمیایی و فیزیکی منحصر به فردی هستند که به تولید انبوه اجزای قالب ریزی شده با عملکرد بالا و مقرون به صرفه منجر می شوند و کاربردهای بسیار متنوعی دارند. روند ایجاد این محصولات معمولاً از طریق قالب گیری فشرده سازی لاستیک ، قالب تزریق لاستیک یا قالب انتقال لاستیک انجام می شود. طراحی و ساخت ماشین آلات قالب سازی کاملاً تخصصی است و هر فرآیند ساخت قالب به یک طراحی کاملاً منحصر به فرد نیاز دارد و هر نوع قالب لاستیکی متناسب با یک مورد استفاده خاص است

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *