قالب لاستیک, مقالات

لوازم سیلیکونی سیسمونی

لوازم سیلیکونی سیسمونی

لوازم سیلیکونی سیسمونی

از سوی دیگر، لوازم سیلیکونی سیسمونی قابل شستشو هستند به طوری که می‌توان آن‌ها را پیش از استفاده با آب و صابون معمولی شست؛ بدون این که خراب شوند. به عبارت دیگر، ضدعفونی و تمیز کردن این وسایل بسیار راحت است. به عنوان مثال، دندون‌گیرهای سیلیکونی کودک را می‌توان یا با آب و صابون شست یا حتی در ماکروویو قرار داد و ضدعفونی کرد چراکه سیلیکون نسبت به گرما مقاومت بسیار بالایی دارد. لازم به ذکر است که سیلیکون دارای نقطه‌ی ذوب نیست و فقط در دماهای بسیار بالا (200 تا 450 درجه سانتی‌گراد) برخی از ویژگی‌های مکانیکی خود را از دست می‌دهد و شکننده می‌شود.

نکته‌ی قابل توجه‌ی دیگر در رابطه با لوازم سیلیکونی سیسمونی، رنگ‌های منحصر به فرد آن‌هاست. لوازم سیلیکونی سیسمونی در رنگ‌های بسیار متنوعی عرضه می‌شوند. در واقع، با ترکیب چندین جوهر سیلیکونی با رنگ پایه می‌توان به رنگ‌های دلخواه و منحصر به فردی دست یافت. لازم به ذکر است که فرمولاسیون هر رنگ با وزن و ترکیب کردن رنگدانه‌های مختلف به دست می‌آید و کار بسیار حساس و دقیقی است.

سیلیکون از جمله پلیمرهای پر کاربردی است که از کنار هم قرار گرفتن زنجیره‌ای از واحدهای تکرارشونده‌ی سیلوکسان ساخته می‌شود. این پلیمر از ترکیب کربن، هیدروژن و برخی عناصر دیگر با اتم‌های سیلیکون و اکسیژن تولید می‌شود.

امروزه، استفاده از پلیمر سیلیکون در ساخت وسایل و لوازم بسیار محبوب شده است زیرا پلیمرهای سیلیکونی نسبت به درجه حرارت بالا مقاوم هستند. از سوی دیگر، سیلیکون به صورت مایع و لاستیکی وجود دارد. به همین دلیل، می‌توان از آن در ساخت درزگیرها، آب‌بند، چسب، روانکار، لوازم پخت و پز و عایق حرارتی استفاده کرد.

سیلیکون را می‌توان به صورت جامد و مایع نیز استفاده کرد. به همین دلیل است که ساخت لوازم سیلیکونی کودک نیز محبوب شده است. یکی از دلایل استفاده از لوازم سیلیکونی سیسمونی، بدون سرب و غیرسمی بودن این وسایل است. در نتیجه، لوازم سیلیکونی کودک برای استفاده‌ی نوزادان و کودکان کم سن و سال کاملاً بی‌خطر هستند.

لوازم سیلیکونی کودک

از دیگر ویژگی‌های مهم سیلیکون در ساخت وسایل و لوازم کودک، مقاومت این پلیمر نسبت به آب و سایش است. در نتیجه، این وسایل برای بازی کودک بسیار مقاوم هستند. لوازم سیلیکونی کودک کاملاً فاقد مواد PVC و BPA که موجب ایجاد حساسیت در کودکان می‌شود، است. در نتیجه، می‌توان مطمئن بود که وسایل بازی و سرگرمی کودک هیچ آسیبی برای سلامتی وی ندارند.

به طور کلی، لوازم سیلیکونی کودک نسبت به وسایل ساخته شده از پلاستیک ایمن‌تر و کم‌خطرتر هستند. بر اساس بررسی‌های انجام گرفته، استفاده از این پلیمر برای ساخت وسایلی همچون دندان‌گیر، پستانک و بطری شیر که دائما در دهان کودک هستند و ممکن است موجب حساسیت یا مسمومیت کودک شوند، کاملاً بی‌خطر است. اگرچه، سیلیکون مایع تزریق شده می‌تواند در بدن کودک یا نوزاد حرکت کند و مشکلاتی برای سلامتی وی به وجود آورد. در برخی موارد، احتمال مرگ کودک نیز وجود دارد.

در عین حال بهترین مواد برای کاربرد کودک در دوران تکامل خود میباشد.

سلامت کودکان اولویت گروه صنعتی تمکو رابر متخصص در قطعات سیلیکونی

از جمله وسایل سیلیکونی سیسمونی می‌توان به پیشبند کاسه‌ای غذاخوری کودک، دندون‌گیر، انواع مختلف پستانک، بطری شیر، ظرف و قاشق غذا، گوش‌گیر، چراغ خواب، لیوان سیلیکونی، زیرانداز سیلیکونی، شبرنگ‌های سیلیکونی، اسباب بازی‌های متنوع، قالب‌های سیلیکونی و غیره اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *