بورینگ کاری چیست ؟

بورینگ کاری چیست ؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد که قصد ورود به صنعت تراشکاری را دارند مطرح می‌شود. به همین دلیل ما قصد داریم در این محتوا این مبحث را به صورت کامل به شما توضیح دهیم، در توضیح اولیه در مورد بورینگ کاری بهتر است به شما بگویم که بورینگ یکی از متدهای روز در ساخت قطعات محسوب می شود که از اهمیت بسیار زیادی هم برخوردار است. برای مثال اگر قصد ساخت محفظه های ماشین را داشته باشید احتمال دارد با استفاده از تراشکاری و فرزکاری نتوانید به صورت حرفه ای یک قطعه باکیفیت را تولید کنید در نتیجه برای تولید یک محفضه با کیفیت می توانید با استفاده از دستگاه بورینگ که تصویر آن را در قسمت زیر قرار دارد به بورینگ کاری بپردازید و ساخت محفظه های ماشین را به صورت حرفه ای اتمام برسانید.

کاربرد بورینگ کاری چیست ؟

شاید برای شما سوال پیش بیاد که بورینگ کاری چه کاربرد دارد؟ در این قسمت از محتوا بورینگ کاری چیست بهتر است بگوییم که از دستگاه بورینگ در زمانی استفاده میشود که شما قصد دارید یک قطعه با کیفیت و مرغوب را تولید کنید، در واقع می توان گفت دستگاه بورینگ به تنهایی قادر است باعث تایید شدن یک قطعه یا رد شدن آن از لحاظ کیفی شود. در نتیجه همانطور که در این بخش از محتوا مطالعه کرده اید دستگاه بورینگ و بورینگ کاری از اهمیت بسیار زیادی در عملیات هایی همچون (سنگ زنی، کف تراشی، دنده تراشی، سیلندر تراشی، شیارزنی، صیقل کاری، برقو کاری و تراشکاری) برخوردار است.

دستگاه بورینگ

ماشین بورینگ عمودی

کارکرد ماشین های بورینگ عمودی دقیقا برخلاف ماشین های برونیگ افقی باشند، در واقع می توان گفت این روش برای بورینگ کاری قطعات بزرگ که دارای وزن زیاد هستند استفاده می شود. در این روش قطعه بر روی دستگاه بورینگ قرار می گیرد و دور محور خود می‌چرخد و ابزارهای دستگاه بورینگ ثابت می ماند.

ماشین بورینگ افقی

در استفاده از بورینگ های افقی باید قطعه را بر روی دستگاه بورینگ قرار دهید. لازم به ذکر است بدانید که در این روش و این دستگاه بولینگ قطعه به صورت ثابت می ماند و ابزارها به صورت چرخشی به دور آن می چرخند عملیات بورینگ کاری انجام می شود لازم به ذکر است بدانید که با استفاده از دستگاه بورینگ های افقی می توانید عملیاتی همچون صیقل کاری شیارزنی و تراش کاری را انجام دهید.

آشنایی با انواع دستگاه بورینگ

در این مطلب قصد داریم دو نمونه از دستگاه  بورینگ کاری را به شما معرفی کنید. توجه داشته باشید که دستگاه بورینگ کاری در دو نوع بورینگ های افقی و ماشین های بورینگ عمودی هستند. برای اینکه با کارکرد این دو دستگاه آشنا شوید پیشنهاد می کنیم انتهای محتوا با ما همراه باشید.

بورینگ افقی

جمع بندی

شایان ذکر است بدانید که از بسیاری از افراد اطلاعات کافی درمورد بورینگ کاری ندارند اما بهتر است بدانید که که حساسیت ماشینکاری در گروه نسبت به تراشکاری بیشتر است چون اگر ما دستگاه تراشکاری یک دستگاه دقیق بدانیم مطمئناً بولینگ ها چند قدم جلوتر از دستگاه تراشکاری هستند البته هزینه تراشکاری کمتر از گروه بورینگ کاری است اما شما مطمئن خواهید بود که بعد از اتمام اولین کاری یک قطعه با کیفیت و دقیق در اختیار شما قرار خواهد گرفت.