قالب بادی, مقالات

قالب گیری کششی

قالب بادی کششی

قالب گیری کششی

در فرآیند قالب گیری کششی ، عمدتا از مواد PET ، PVC ، PP و PAN استفاده می شود. در این فرایند ، ابتدا باید رفتار خاصیت تبلور رزین به طور کامل بررسی شود. نحوه کار در این فرآیند به این گونه است که یک پاریسون یا پریفرم را در مجاورت گرمای قابل کنترلی قرار میدهند تا به راحتی بتواند به میزان لازم کشیده شده و سپس سرد شود.

برای این که بتوان بهترین نتیجه را بدست آورد ، رزین را باید بالاتر از دمای انتقال شیشه حالت دهی کرد تا به درستی کشیده شده و جهت داده شود. در این مرحله ، بدون خطر تبلور رزین می تواند به راحتی جابجا شود.

از زمانی که قالب گیری های بادی رشد و توسعه بسیاری داشته اند ، قالب گیری کششی بیشترین و قابل توجه ترین پیشرفت را در این سال ها داشته است.

قالبگیری بادی کششی فرآیندی است که باعث بهبود عملکرد تولید بالا رفتن کیفیت تولید انواع محصولات بادی شده است.

مزایای قالبگیری بادی کششی

مانند مقاومتی که بطری ها در برابر ضربه پیدا کرده اند ، مقاومت در برابر سرما ، کیفیت بدنه و شفافیت ، براقیت سطح محصول ، سختی مناسب و نفوذ ناپذیری بالا.

بطری هایی که به روش قالبگیری بادی کششی تولید میشوند ، سبک تر بوده و هزینه تولید کمتری دارند و به راحتی میتوانند قابل رقابت با دیگر روش های تولید محصولات بادی باشند.

قالبگیری بادی کششی از منظر نحوه و روش تزریق ، طی یک و یا دو مرحله انجام میشود.در قسمت بعدی این مقاله به شرح هر یک از این دو مرحله خواهیم پرداخت.

میتوانید قسمت بعدی را از اینجا مطالعه بفرمایید.

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های لاستیک ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه خود و با استفاده از به روز ترین روش های ساخت قالب در دنیا محصولی با کیفیت را به ارمغان می آورد.

شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *