قالب

3 روش قالب گیری سیلیکونی

روش‌های قالب گیری سیلیکونی

قالب گیری سیلیکونی، روش ساختی است که برای تبدیل لاستیک سیلیکون پخته نشده به شکل از پیش تعیین شده‌ای بکار می‌رود. چندین روش قالب گیری سیلیکونی وجود دارد از جمله قالب‌گیری فشاری، قالب‌گیری تزریقی و قالب‌گیری اکستروژن یا دمشی. انتخاب روش قالب‌گیری به اندازه و پیچیدگی قطعه، حجم مورد نیاز و بودجه در دسترس برای تهیه‌ی ابزارها بستگی دارد. 

قالب گیری به عنوان محبوب‌ترین روش ساخت برای ایجاد قطعات لاستیک سیلیکونی به صورت کارآمد و مستمر ایده‌آل است. فشار پرس تضمین می‌کند که ماده به داخل تمام قسمت‌های حفره‌دار وارد شده و گرمای قالب موجب پخت لاستیک سیلیکونی و در نتیجه، حفظ شکل آن می‌شود. در این مقاله، سه روش اصلی قالب گیری سیلیکونی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

قالب‌گیری فشاری

ساده‌ترین روش، قالب‌گیری فشاری است که برای قطعات کوچک‌تر ایده‌آل است. این فرآیند با انتخاب ماده شروع می‌شود، درجه مناسب باید به دقت انتخاب شود یا به صورت سفارشی فرموله گردد. این درجه، مشخصات پردازش ویژگی‌های فیزیکی و تاییدیه‌های صنعتی مورد نیاز برای آن کاربرد را فراهم می‌سازد. پس از مخلوط کردن، ترکیب لاستیک سیلیکونی به قطعاتی با اندازه و وزن مناسب برش داده می‌شود. به این فرآیند، بلنک‌زنی یا پولک‌زنی گفته می‌شود. سپس، بلنک‌ها مستقیماً بر روی هر یک ازحفره‌های ابزار قرار داده می‌شوند و فرآیند قالب گیری سیلیکونی آغاز می‌گردد. قطعات تکمیل شده به صورت دستی برداشته می‌شوند و ماده یا فلاش اضافی را نیز دور می‌ریزند. 

قالب‌گیری فشاری

قالب‌گیری فشاری برای حجم بزرگ ممکن است نامناسب باشد و روش قالب‌گیری تزریقی اغلب ترجیح داده می‌شود. با این روش، پرس کنترل شده با کامپیوتر به صورت خودکار اعمال و مقدار دقیقی از ماده به درون قالب تزریق می‌شود. به این ترتیب، فرآیند ساخت سریع‌تر انجام می‌شود. 

قالب‌گیری تزریقی

فرآیند قالب‌گیری تزریقی شامل تزریق سریع مقدار دقیق و درست از ماده سیلیکون از یک لوله یا سیلندر به داخل قالب حرارت داده شده است. پرس تزریقی، قالب حرارت داده شده را می‌بندد و به منظور بسته نگه داشتن قالب در طول تزریق و پخت، فشاری بر روی آن اعمال می‌کند. سپس، لاستیک از طریق نازل به درون قالب تزریق می‌شود. 

لاستیک سیلیکونی از طریق سیستم راهگاه و گلویی تزریق درون قالب حرکت می‌کند و در نهایت، از طریق دروازه وارد حفره‌ها می‌شود. سپس، سیلیکون حفره‌ها را پر می‌کند تا لاستیک قطعه‌ی مدنظر شکل بگیرد. قالب‌گیری تزریقی با مزایای اقتصادی بسیار زیادی همراه است از جمله سیکل قالب‌گیری کوتاه، هزینه‌ی پایین هر واحد تلرانس ابعاد بالا در غیاب فلاش و تلفات کم. در هر دو روش قالب گیری سیلیکونی، امکان ترکیب فلزات یا پلاستیک‌ها وجود دارد. 

اکستروژن سیلیکون

لاستیک سیلیکونی را می‌توان به درون قالب شکل‌دار (یک دیسک فولاد ضد زنگ با طرح برش داده شده) فشار داد تا سیم‌ها، سطح مقطع و پروفایل‌های پیچیده تولید کرد. به این فرآیند، اکستروژن گفته می‌شود. اکستروژن سیلیکون معمولاً بهتر از مواد دیگر است. آن‌ها طول عمر بیشتری دارند، به رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و در شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم هستند. محصولات اکستروژن عمدتاً در تجهیزات پزشکی، لوازم جانبی الکتریکی و غیره بکار می‌روند.

اکستروژن فرآیندی از قالب گیری سیلیکونی است که در آن، ماده سیلیکونی به منظور تولید لوله‌ها یا پروفایل‌های دارای سطح مقطع با فشار به داخل قالب شکل‌دار وارد می‌شود. این فرآیند با انتخاب ماده شروع می‌شود، درجه مناسب باید به دقت انتخاب شود یا به صورت سفارشی فرموله گردد. این درجه، مشخصات پردازش ویژگی‌های فیزیکی و تاییدیه‌های صنعتی مورد نیاز برای آن کاربرد را فراهم می‌سازد. 

اکستروژن سیلیکون

هنگامی که مخلوط می‌شود، ماده درون اکسترودر قرار می‌گیرد و در آنجا به داخل قالب فشار داده می‌شود. سپس، از طریق یک محفظه‌ی حرارت داده شده روی نوار نقاله عبور داده می‌شود تا پخت ماده صورت گیرد. در حالی که شکل آن حفظ می‌شود، اندازه‌گیری مستمر کنترل شده با لیزر امکان حفظ تلرانس دقیق را نیز فراهم می‌سازد. با وجود این که اکستروژن پخته شده است اما ممکن است برخی از مواد شیمیایی باقی مانده باشند. این مواد شیمیایی در طول فرایندهای پس از پخت برداشته می‌شوند و محصول برای چندین ساعت پس از پخت در معرض دمای پایین‌تر قرار می‌گیرد.

اکستروژن مجدداً به منظور تحویل یا آماده‌سازی برای پردازش بیشتر که شامل برش دقیق طول یا اتصال آن‌ها برای ایجاد واشرهای لاستیک سیلیکونی با اندازه‌ی سفارشی است، آماده می‌شود. انواع مختلفی از اکستروژن وجود دارد از جمله پروفایل‌های بسیار کوچک یا بزرگ، سطح مقطع‌های پیچیده که می‌توانند به منظور تولید محصولی با ویژگی‌های عملکردی متعدد به صورت چند لایه تولید شوند.

لینک منبع: hbsilicone.com 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *