قالب بادی, مقالات

قالب گیری بادی-فرآیند پت

قالب بادی پت

میتوان گفت که امروزه تمامی مشاغل برای تولید محصول مورد نیاز خود نیازمند بکار گیری صنعت قالب سازی در کنار کار خود هستند. قالب سازی بادی یا به عبارت دیگر blow molding از جمله خدماتی است که در اکثر مشاغل و حرفه‌های گوناگون نیاز است.

محصولات مختلف شامل مواد غذایی ، نوشیدنی ، محصولات خانگی ، محصولات دارویی ، اسباب بازی ها ، قطعات صنعتی همچون ماشین های تجاری ، جعبه ابزار ، ظروف زباله ، مخازن آب گرم و غیره.

قالب بادی HDPE

قالب سازی بادی سومین تکنیک بزرگ پردازش پلاستیک در سراسر جهان است که برای تولید محصولات مختلف که تعدادی از آن ها را اشاره کردیم استفاده می شود. این مدل قالب سازی تقریباً 10 درصد وزنی از کل پلاستیک ها را مصرف می کند. تقریباً 90 درصد وزنی پلاستیک مورد استفاده برای صنعت را پلیمر HDPE تشکیل می دهد.

قالب بادی PET

نوع دیگری از پلاستیک ها وجود دارد که به آن PET یا پت میگویند. فرآیند پت ، علاوه بر استفاده در بطری های نوشیدنی ، در بطری های روغن موتور و سایر مایعات استفاده می شود.البته باید گفت که پت بیشتر برای تولید انواع مختلف ظروف مورد استفاده قرار می گیرد.

شفافیت بالای محصولاتی که با فرآیند پت تولید میشوند بسیار چشم گیر و جذاب است. رشد فناوری پت در ظروف غذا و نوشیدنی طی پنج سال آینده به طور متوسط 9 تا 10 درصد در سال خواهد بود ، اما انتظار می رود که رشد ظروفی که با فناوری پت تولید شده اند به دلیل قیمت پایین و مقاومت شیمیایی سالانه 2٪ بیشتر از HDPE بشود.

اگر PET بتواند از نظر قیمت با HDPE رقابت کند ، احتمالاً قالب گیری بادی با فرآیند پت سهم بازار را از بطری های HDPE به راحتی خواهد گرفت.

 

تصویری از فرآیند تولید بطری های بادی پتقالب گیری بادی-فرآیند پت

 

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های لاستیک ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه خود و با استفاده از به روز ترین روش های ساخت قالب در دنیا محصولی با کیفیت را به ارمغان می آورد.

شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *