قالب بادی, مقالات

قالب بادی اکستروژن در مقابل قالب بادی تزریقی

قالب بادی

اکستروژن در مقابل تزریقی

قالب گیری بادی اکستروژن (EBM) در مقایسه با قالب گیری بادی تزریقی (IBM) ، از مزایای بیشتری برخورداد میباشد. از جمله‌ی آن ها می توان به هزینه های پایین ابزار و تولید ظروف بادی دسته دار و غیره اشاره کرد.

از معایب یا محدودیت ها می توان به قابل کنترل نبودن میزانباد شدن پاریسون ، تولید ضایعات بسیار ، کنترل نداشتن روی ضخامت دیواره محصول و احتمال توزیع نشدن یکنواخت پلاستیک و غیره اشاره کرد.

در طی فرایند قالب گیری بادی می توان دسته ها را نیز قالب بندی کرد.

اصلاح قسمت های اضافی محصول که البته برای قالب های خاص می تواند در خود قالب انجام شود ، یا عملیات اصلاح ثانویه به صورت یک مرحله جدا از قالبگیری در ادامه خطوط تولید انجام شود.

با استفاده از قالب گیری 3 بعدی ، ضایعات به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

مزیت قالب تزریقی

قالب گیری بادی تزریقی (IBM) ، یک مزیت اصلی که دارد این است که در هنگام پردازش هیچ خطایی رخ نداده و نهایتا ضایعات هم به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

در این روش میتوان بهترین ضخامت دیواره محصول را تولید کرد و کنترل توزیع یکنواخت پلاستیک و قالب گیری قسمت گلوگاه بطری یا ظرف به راحتی و با دقت بالاتر انجام می شوند.

حفره ها و مجرای دستگاه قالب گیری بادی تزریقی به گونه ای طراحی شده اند که دارای ابعاد دقیقی هستند که در هنگام دمیدن پلاستیک مذاب و همچنین در نظر گرفتن احتمال هرگونه جمع شدگی بسیلر کارا و موثر میباشند.

در این روش بدنه داخلی و خارجی محصول میتواند با دقتی حدود 0.10 میلی متر قالب گیری شود. این دقت میتواند موجب کنترل دقیق وزن در محصول نهایی با دقتی حدود ± 0.1 گرم بشود.

این مقاله با افتخار، توسط گروه صنعتی تمکو تهیه و تدوین گردیده است. از این رو شما میتوانید برای مطالعه مقالات گوناگون در زمینه قالب ساری صنعتی به وبسایت گروه صنعتی تمکو مراجعه نمایید. همچنین میتوانید ما را در آپارات و اینستاگرام دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *