قالب پلاستیک

قالب پلاستیک 24 کویته

قالب پلاستیک

طراحی و ساخت قالب پلاستیک 24 کویته به همت مجموعه cheche در یک ماه کاری از جنس پلیمر انجام شده است و در مقالات سایت به خوبی نوشته ایم.

طراحی و ساخت تخصصی انواع قالب بادی پت
طراحی و ساخت تخصصی انواع قالب بادی پلی اتیلن
طراحی و ساخت تخصصی انواع قالب لاستیک و سیلیکون
طراحی و ساخت تخصصی انواع قالب پلاستیک
طراحی و ساخت تخصصی انواع قالب قیچی و سمبه ماتریس دارویی

آخرین قیمت و بالاترین کیفیت را از ما بخواهید.

قبل از تولید می توانیم با تریدی پرینت برایتان مدل سازی نماییم.

09122309376 تمثال

در قالب ­گیری بادی اکستروژن، پلاستیک ذوب شده و به داخل یک لوله توخالی (پاریسون) اکسترود می‌­شود. سپس این پاریسون با بستن در قالب فلزی خنک شده محبوس می‌­شود.

سپس هوا به داخل پاریسون دمیده می‌­شود و آن را به شکل بطری توخالی، ظرف یا قطعه در می‌­آورد. بعد از اینکه پلاستیک به اندازه کافی خنک شد، قالب باز و قطعه یک لحظه خارج می‌­شود.

مداوم و متناوب، دو تغییر در قالب‌­ گیری بادی اکستروژن هستند. در قالب ­گیری بادی اکستروژن مداوم، پاریسون به طور مداوم اکسترود شده و قطعات جداگانه توسط چاقوی مناسب بریده می‌­شوند.

دو فرآیند مهم

در قالب ­گیری بادی متناوب، دو فرایند وجود دارد: متناوب مستقیم مانند قالب ­گیری تزریقی است که به موجب آن پیچ می‌­چرخد، سپس متوقف شده و مذاب را به بیرون هل می‌­دهد.

با استفاده از روش انباره، یک انباره پلاستیک ذوب شده را جمع می‌کند و وقتی قالب قبلی خنک شد و پلاستیک کافی جمع شد، یک میله پلاستیک ذوب شده را هل می‌­دهد و پاریسون را تشکیل می‌دهد.

در این حالت ممکن است پیچ به طور مداوم یا متناوب بچرخد. با اکستروژن مداوم، وزن پاریسون را می­‌کشد و کالیبراسیون ضخامت دیواره را دشوار می‌­کند.

روش‌­های سر جمع کننده یا پیچ رفت و برگشتی از سیستم­‌های هیدرولیکی استفاده می­‌کنند تا با تنظیم شکاف قالب توسط دستگاه برنامه ­ریزی پاریسون، سرعت وزنه را کاهش داده و کنترل دقیق ضخامت دیواره را کنترل کنند.

 

قالب پلاستیک ؛ فرآیندهای قالب گیری بادی اکستروژن

ممکن است به صورت مداوم (اکستروژن مداوم پاریسون) یا متناوب باشد. انواع تجهیزات این فرایند را می­‌توان به صورت زیر دسته ‌بندی کرد:

تجهیزات اکستروژن مداوم

 • سیستم قالب ­گیری بادی چرخ­دنده چرخشی
 • ماشین آلات شاتل

ماشین آلات اکستروژن متناوب

 • ماشین آلات پیچ متقابل
 • ماشین آلات سر انباره

نمونه‌­هایی از قطعات ساخته شده توسط فرآیند قالب گیری بادی اکستروژن شامل بیشتر محصولات توخالی پلی اتیلن، بطری­‌های شیر، بطری­‌های شامپو، مجاری خودرو، قوطی‌­های آبیاری و قطعات صنعتی توخالی است.

از مزایای قالب­ گیری بادی می‌­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه کم ابزار و قالب
 • نرخ تولید سریع
 • توانایی قالب بخشی پیچیده دستگیره­‌ها را می‌­توان در طراحی گنجانید.

از معایب قالب­ گیری بادی می‌­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محدود به قطعات توخالی
 • مقاومت کم
 • برای افزایش خواص مانع
 • از لایه­‌های مختلف مواد استفاده می‌­شود بنابراین قابل بازیافت نیست.

قطع کردن چرخش

ظروفی مانند جارها (بطری ها با دهانه بزرگ) به دلیل فرآیند قالب­ گیری، اغلب مواد اضافی دارند که با چرخاندن چاقو به دور ظرف که مواد را از بین می‌­برد، قطع می­‌شوند.

سپس این پلاستیک اضافی برای ایجاد قالب‌های جدید بازیافت می‌شود. صاف‌کننده چرخشی روی تعدادی از مواد مانند پی‌وی­‌سی، اچ‌دی­‌پی‌ای و پی‌ای + ال­‌دی‌پی‌ای استفاده می‌شود.

انواع مختلفی از مواد دارای خصوصیات فیزیکی خاص خود هستند که در قطع کردن تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال، قطع کردن قالب‌­های تولید شده از مواد آمورف، بسیار دشوارتر از مواد بلوری است.

از تیغه­‌های روکش‌­دار تیتانیوم اغلب به جای فولاد استاندارد استفاده می­‌شود تا عمر را با ضریب 30 برابر افزایش دهد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *