سیلیکون, مقالات

قالب سیلیکون ارزان

قالب سیلیکون ارزان

بسیاری از خانم ها میتوانند با استفاده از یک قالب سیلیکون ارزان به تولید آثار هنری مختلف بپردازند. قالب های سیلیکونی یکی از بهترین گزینه ها برای تولید آثار هنری و دست ساز می‌باشند. این قالب ها در بسیاری از فروشگاه های معتبر به فروش میرسند و از هزینه ی مناسبی نیز برخوردار می‌باشند.
در کنار مزایای مختلفی که قالب های سیلیکونی دارند استفاده از آن ها نیز آسان است و معمولا نیاز به آموزش خاصی ندارد. این موضوع باعث شده است تا افرادی که به تازگی پا به عرصه ی هنر گذشته اند نیز بتوانند از مزایای قالب های سیلیکونی بهره مند شوند.

قالب سیلیکون ارزان

قیمت قالب سیلیکون ارزان در چه حدودی است

در صورتی که به دنبال تهیه ی قالب سیلیکون ارزان هستید، باید به این موضوع توجه داشته باشید که این قالب ها از اندازه و شکل های کاملا متفاوتی برخوردارند، به همین دلیل قیمت آن ها با یکدیگر تفاوت قابل توجهی خواهد داشت.
برای تولید بسیاری از آثار هنری میتوان از قالب های آماده ای که در بازار وجود دارد استفاده نمود اما در صورتی که قالب مورد نظر در بازار موجود نباشد باید به سراغ یک تولیدکننده ی قالب های سیلیکونی رفت و به سفارش آن پرداخت.
تولیدکنندگان معتبر میتوانند در کمترین زمان ممکن به تولید قالب سیلیکون ارزان در شکل و اندازه های مختلف بپردازند. تقریبا میتوان گفت انواع طرح ها و شکل های گوناگون امروزه قابل تولید می‌باشد و میتوان آن ها را در اندازه های بسیار کوچک و یا بزرگ تولید نمود.

قالب سیلیکون ارزان

کاربرد قالب های سیلیکونی

با یک قالب سیلیکون ارزان معمولا میتوان آثار هنری مختلفی را تولید نمود. مجسمه سازی یکی از پرکاربردترین هنر هایی است که امروزه برای اجرای آن از قالب های سیلیکونی استفاده میشود. با استفاده از قالب های سیلیکونی میتوان مجسمه هایی بسیار زیبا و پیچیده را در مدت زمانی کمتر از چند دقیقه قالب گیری نمود.
از قالب های سیلیکونی میتوان در کار با رزین نیز استفاده نمود. قالب گیری رزین با استفاده از قالب های سیلیکونی بسیار ساده است به همین دلیل بسیاری از هنرمندان برای تولید آثار هنری رزینی از آن ها استفاده میکنند.

قالب سیلیکون ارزان

روش تولید قالب های سیلیکونی

قالب های سیلیکونی را میتوان با استفاده از پرینتر های سه بعدی نیز تولید نمود، اما در صورتی که قصد تولید قالب سیلیکون ارزان در تیراژ‌ بالا را داشته باشید باید به سفارش قالب های تزریقی بپردازید. استفاده از این قالب ها باعث میشود تا بتوان در مدت زمانی بسیار کوتاه، با هزینه ی بسیار پایین تر از روش های دیگر، به تولید انبوه قالب های سیلیکونی پرداخت.
قالب های سیلیکونی که توسط قالب های تزریقی تولید میشوند، در انواع شکل ها قالب اجرا خواهند بود چون در حال حاضر میتوان با استفاده از نرم افزار های مدل سازی سه بعدی به طراحی پیچیده ترین طرح ها برای ساخت قطعات و قالب های مختلف پرداخت.

نگهداری از قالب های سیلکیونی

حتی تهیه ی قالب سیلیکون ارزان نیز باعث نخواهد شد تا این قالب ها به مراقبت بیش از حد نیاز داشته باشند، اما به طور کلی بهتر است برای شستن قالب ها از اسکاچ و لوازم تیز استفاده نشود و تا جایی که ممکن است قالب ها را بعد از استفاده شستشو داد.

پست های مرتبط

1 نظر در “قالب سیلیکون ارزان

  1. آواتار ezat ezat گفت:

    از روش تولید قالب سیلیکونی که در مقاله قرار دادید استفاده کردم و به نتیجه مطلوب رسیدم. این سایت بهترین سایتی که تو عمرم دیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *