قالب بادی

قالب دو کویته پت مایع دست

قالب بادی پت

قالب بادی پت دو کویته شرکت بهداد پخش ایرانیان 500 گرمی مایع دست ساخته شده توسط گروه صنعتی تمکو رابر در این مقاله معرفی می شود.

 

مزایا و معایب تولید بطری بوسیله قالب های بادی آلمینیومی پت:

در فرآیند تک مرحل­ه‌ای ساخت پریفرم و دمیدن بطری در یک دستگاه انجام می‌­شود. روش قدیمی­‌تر  4 ایستگاهی (تزریق، گرم کردن مجدد، بادی کششی و خروج) نسبت به دستگاه 3 ایستگاهی پر هزینه است.

که در آن مرحله گرم کردن مجدد و گرمای نهان در پریفرم حذف می‌­شود، در نتیجه موجب صرفه جویی در هزینه­‌های انرژی گرم کردن و کاهش 25 درصدی ابزارآلات می‌­شود.

این فرایند اینگونه است: تصور کنید که مولکول­‌ها توپ­‌های گرد کوچکی هستند و هنگامی که در کنار یکدیگر دارای شکاف­‌های هوای بزرگ و تماس سطحی کمی هستند.

با اولین کشش عمودی مولکول­‌ها و سپس دمیدن به آنها در کشش افقی در دو محور باعث می‌­شود که مولکول­‌ها شکل صلیبی داشته باشند. این اشکال «صلیبی» در کنار هم قرار می­‌گیرند و فضای کمتری را به خود اختصاص می­‌دهند.

زیرا با سطح بیشتری در تماس هستند و بنابراین باعث می­‌شوند ماده کمتر متخلخل شود و مقاومت‌­شان در برابر نفوذ بیشتر شود. این فرایند همچنین قدرت پر کردن نوشیدنی­‌های گازدار را افزایش می‌­دهد.

قالب بادی پت ؛ مزایا:

این فرایند برای حجم کم و دوره‌­های کوتاه بسیار مناسب است. از آنجا که پریفرم در کل فرآیند آزاد نمی­‌شود، ضخامت دیواره پریفرم می­‌تواند به گونه‌­ای شکل بگیرد که امکان ضخامت دیواره را هنگام دمیدن اشکال مستطیلی و غیر گرد فراهم کند.

قالب بادی پت ؛ معایب:

محدودیت در طراحی بطری، فقط بطری­‌های شامپاین شکل برای نوشیدنی­‌های گازدار در این فرایند ساخته می‌­شود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *