قالب بادی

قالب بادی پت مونتاژ شده

قالب بادی پت

مونتاژ قالب بادی پت دو کویته 500 سیسی آلمینیومی جهت تبدیل پریفرم به بطری مایع دست با دستگاه های باد کن دستی و اتوماتیک انجام می شود.

 

قالب بادی پت ؛ فرایند قالب گیری بادی کششی

این فرایند دو روش اصلی متفاوت دارد: فرآیند تک مرحله­‌ای و دو مرحله‌­ای. فرآیند تک مرحله‌­ا‌ی نیز به دستگاه­‌های 3 ایستگاهی و 4 ایستگاهی تقسیم می­‌شود.

در فرآیند لحظه قالب گیری بادی کششی تزریقی دو مرحله­‌ای ابتدا پلاستیک با استفاده از فرآیند قالب گیری تزریقی به شکل پریفرم در می‌آید. این پریفرم‌ها با گردن بطری­‌ها و رزوه‌ها تولید می­‌شوند.

پریفرم ها بسته بندی می­‌شوند و بعداً (بعد از خنک شدن) در دستگاه قالب گیری بادی کششی مجددا داغ شده ریخته می‌­شوند. در فرآیند ISB پریفرم ها بالاتر از دمای انتقال شیشه داغ می‌­شوند.

(با استفاده از شعله­‌های مادون قرمز)، سپس با استفاده از هوای فشار قوی درون بطری­‌ها دمیده می­‌شوند. پریفرم همیشه در این فرآیند با میله مرکزی کشیده می­‌شود.

مزایا:

حجم تولید بسیار بالا است. محدودیت کمی در طراحی بطری وجود دارد. پریفرم ها را می‌­توان در قالب کالا به شخص ثالث فروخت. برای ساخت بطری­‌های استوانه‌­ای، مستطیلی یا بیضی مناسب است.

معایب:

هزینه بالای سرمایه گذاری، فضای کف مورد نیاز زیاد است حتی اگر سیستم­‌های جمع و جور در دسترس باشند.

در فرآیند تک مرحل­ه‌ای ساخت پریفرم و دمیدن بطری در یک دستگاه انجام می‌­شود.

روش قدیمی­‌تر  4 ایستگاهی (تزریق، گرم کردن مجدد، بادی کششی و خروج) نسبت به دستگاه 3 ایستگاهی پر هزینه است که در آن مرحله گرم کردن مجدد و گرمای نهان در پریفرم حذف می‌­شود.

در نتیجه موجب صرفه جویی در هزینه­‌های انرژی گرم کردن و کاهش 25 درصدی ابزارآلات می‌­شود.

این فرایند اینگونه است: تصور کنید که مولکول­‌ها توپ­‌های گرد کوچکی هستند و هنگامی که در کنار یکدیگر دارای شکاف­‌های هوای بزرگ و تماس سطحی کمی هستند، با اولین کشش عمودی مولکول­‌ها و سپس دمیدن به آنها در کشش افقی در دو محور باعث می‌­شود که مولکول­‌ها شکل صلیبی داشته باشند.

این اشکال «صلیبی» در کنار هم قرار می­‌گیرند و فضای کمتری را به خود اختصاص می­‌دهند، زیرا با سطح بیشتری در تماس هستند و بنابراین باعث می­‌شوند ماده کمتر متخلخل شود و مقاومت‌­شان در برابر نفوذ بیشتر شود. این فرایند همچنین قدرت پر کردن نوشیدنی­‌های گازدار را افزایش می‌­دهد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *