قالب بادی, مقالات

قالب گیری بادی – محصول با کیفیت بالا

قالب بادی

قالب بادی – محصول با کیفیت بالا

 

در قسمت قبلی این مقاله به نحوه قالب گیری بادی و چگونگی تولید محصول نهایی پرداختیم. شما میتوانید قسمت قبلی این مقاله را اینجا مطالعه کنید.

در این مقاله به ادامه این بحث و روش های بهینه سازی محصول نهایی قالب گیری شده میپردازیم.

محصولاتی که به وسیله قالب گیری بادی تهیه شده اند ، به دلیل هندسه نامنظم داخلی قالب ، ضخامت یکنواختی نداشته و گاها دارای مقاطع ضعیف و نا همگون میباشند.

برای بهینه سازی ضخامت دیواره ، می توان سر قالب را در بسیاری از دستگاه های قالب گیری بادی تنظیم کرد تا ضخامت پریفرم را هم از نظر طول و هم از نظر قطر لازم برای بالاتر بردن کیفیت محصول تنظیم کند.

بررسی این سطح از کنترل کیفی در فرایند تولید بسیار حائز اهمیت است. برای تولید محصول به روش قالب گیری بادی باید مواد به شکل کاملا همگون در قالب توزیع شوند.

مثلا در قالب گیری بادی تزریقی یک پریفرم استفاده  می شود و بعداً در یک قالب بادی تزریق می شود و از این طریق میتوان روی کیفیت نمونه نهایی کاملا مشرف بود. در قالب بادی کششی نیز پریفرم که از قبل طی فرایند مختلفی آماده کشیده شدن شده است ، میتوان میزان کشش را برای تولید محصول با کیفیت تنظیم کرد.

 

به طور کلی

به طور کلی ، بسیاری از فرایندهای قالب بادی ، از اکسترودرهای متعدد و سر قالبهای با کیفیت برای تهیه پریفرم چند لایه استفاده می کنند. این سیستم های چند لایه می توانند ضمن کاهش هزینه های پردازش و مواد ، ویژگی های سازه ای و سدی بهبود یافته ای را در تولید محصول نهایی فراهم سازد.

 

 

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های لاستیک ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه خود و با استفاده از به روز ترین روش های ساخت قالب در دنیا محصولی با کیفیت را به ارمغان می آورد.

شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *