قالب بادی, مقالات

فرایند تولید قالب بادی کششی

قالب بادی تمکو رابر

قالب بادی کششی

 

قالب گیری بادی کششی فرآیندی است که در آن قالب های دو کفه ای بین پریفرمی که کشیده شده است قرار دارند و با بسته شدن قالب پریفرم شکل داده میشود.

در قالب گیری بادی کششی به این شکل است که پریفرم از طریق ماژولی که بالای ماشین قرار دارد خارج شده و به سمت پایین کش می آید. قالبی که در زیر پریفرم قرار دارد وقتی که پریفرم به اندازه کافی کشیده شد ، بسته میشود. سپس با قرار گرفتن سوزن مخصوص دمش در بالای قالب ، باد پرفشار به درون قالب دمیده میشود. این دمیده شدن باد باعث میشود که پریفرم درون قالب منبسط شده و به دیواره های قالب بچسبد. دراینصورت است که پریفرم شکل قالب را به خود میگیرد. دیواره های قالب با تکنولوژی خاصی و با استفاده از کانال های ریز آب درون آن خنک هستن. این خنک بودن به حدی است که که وقتی پریفرم مذاب به آن میچسبد بلافاصله خنک و سفت میشود.

پس از این مرحله به وسیله ی قیچی های تیزی که در بالا و پایین قالب قرار دارند ، قسمت های بیرون مانده از قالب جدا میشود. سپس با استفاده از لبه در نظر گرفته شده ، پریفرم از قالب به بیرون پرتاب میشود.

در بخش کنترل کیفی شخصی به وسیله ی یک قیچی قسمت های اضافی قالب را جدا کرده و آن را به یک محصول تمیز و با کیفیت تبدیل میکند. در این قسمت بخش های تیز و نا همگون محصول سنباده کشیده میشوند.

هم اکنون محصول آماده بقیه مراحل فرایند تولید از جمله رنگ ریزی و حکاکی میشود تا برای بسته بندی و ورود به بازار آماده شود.

 

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های لاستیک ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه خود و با استفاده از به روز ترین روش های ساخت قالب در دنیا محصولی با کیفیت را به ارمغان می آورد.

شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *