قالب بادی, مقالات

فرآیند قالب گیری بادی

قالب بادی تمکورابر

قالب بادی

قالب گیری بادی (Blow molding) فرایندی برای تبدیل ترموپلاستیک ها  به اشیا توخالی هستند که غالبا اشکال ساده و پیچیده ای دارند. این فرآیند استفاده میشود تا بتوان با ادغام هرچه بیشتر عملکردها محصول با کیفیت تری تولید کرد. این فرآیند همانند قالب گیری تزریقی ، یک فرآیند ناپیوسته اما متوالی است و این توالی عملیاتی است که در هنگام تولید قالب به اوج خود می رسد. سه فرآیند اساسی قالب گیری بادی در شکل زیر نشان داده شده است . شکل زیر نمونه ای از روش های قالب گیری بادی ، تزریقی و اکستروژن است.

قالب بادی تمکورابر

روند کار به این شکل است که یک فرم توخالی نرم از نوع TP را درون قالبی باد میکنند. این قالب شرایط ویژه ای دارد. سطح قالب که در آن پلاستیک به یک محصول توخالی جامد می شود ، میتواند در زمانی که ما تعیین میکنیم خنک شود تا پلاستیک شکل گرفته در آن به راحتی جدا شود. سطوح این نوع از قالب ها صاف و روشن است و با در نظر گرفتن قالبی که در آن تولید میشود ، محصول از هر نظر با کیفیت خواهیم داشت. عملاً اکثر محصولاتی که تولید میشوند به عملیات ترمیم و بازبینی نیاز ندارند. قالب گیری میتواند محصولات را با پتانسیلی تولید کند که به راحتی با فرآیندهای دیگر مانند قالب تزریق رقابت می کند.

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های لاستیک ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه خود و با استفاده از به روز ترین روش های ساخت قالب در دنیا محصولی با کیفیت را به ارمغان می آورد.

شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *