طراحی, قالب, قطعه سازی

طراحی و ساخت قالب

طراحی و ساخت قالب

تمکو رابر، از مراحل اولیه طراحی محصول، خدمات مهندسی و تحقیق و توسعه به مشتریان ارائه می‌دهد.

طراحی قسمت CAD و ایجاد مدل سه بعدی

شما فایل‌های سه بعدی را ارائه می‌دهید 

برای ساخت قالب به فایل‌های 3D CAD نیاز خواهید داشت. اگر نقشه‌های قالب یا مدل‌های سه بعدی را کامل کرده‌اید، لطفاً نوع فایل را در قالب‌های Solidworks ،Iges یا Step برای ما ارسال کنید. مهندسان باتجربه ما پروژه شما را بررسی کرده و توصیه‌هایی برای اطمینان از امکان‌پذیر بودن طراحی سیلیکون شما در ساخت قالب و تولید قالب پر تیراژ در طولانی مدت ارائه می‌دهند.

پشتیبانی مهندسی تمکو رابر

 اگر شما فقط یک طرح یا ایده دارید و قادر به ارائه مدل 3D CAD نیستید، نگران نباشید. تمکو رابر یک تیم پشتیبانی مهندسی به شما ارائه می‌دهد. مهندسان ماهر ما در زمینه طراحی و ساخت قالب، با کار بر روی مراحل اولیه تولید محصولات سیلیکونی به شما در طراحی کمک می‌کنند.

ایجاد مدل سه بعدی 

 با ارتباط درست و کامل، مهندسان ما دقیقاً می‌دانند که شما چه می‌خواهید و برای اطمینان از اینکه طرح مطابق با الزامات پردازش است و می‌توان آن را به طور مداوم و مقرون به صرفه تولید کرد، پیشنهادات خاصی را به شما ارائه می‌دهند. سپس مهندسان پس از توافق مشترک، بر روی طراحی سه بعدی کار خواهند کرد و پس از اتمام طرح، آن را برای تایید به شما ارسال می‌کنند.

طراحی و ساخت قالب

ساخت، تراشکاری و ماشینکاری CNC

برنامه‌نویسی 

هنگامی که مدل سه بعدی مورد تایید شما واقع شد و دیگر نیازی به تجدید نظر نبود، مهندسان ما برنامه‌نویسی خود را از جمله طرح قالب و طراحی ساختاری را آغاز می‌کنند. مدل سه بعدی برای طراحی محصول است، برنامه‌نویسی برای کارایی طرح محصول از طریق قالب ابزار فلزی است. این کار برای تولید عمده قالب سیلیکونی در آینده بسیار مهم است زیرا قالب ابزار کاملاً برنامه‌ریزی شده بهره‌وری تولید را افزایش داده و میزان خطا را به حداقل می‌رساند.

انتخاب مواد قالب 

بر اساس نیاز مشتری به استاندارد کیفیت قطعات سیلیکون و جدول زمانی و بودجه پروژه، فلز استفاده شده در قالب را انتخاب خواهیم کرد.

تراشکاری و ماشینکاری

تراشکاری CNC و ماشینکاری EDM، طراحی سه بعدی شما را وارد دنیای فیزیکی می‌کند.

استفاده از ابزار مناسب برای سطوح  

ما از ابزارهای مناسب سطح قالب، مانند صیقل مات(سند بلاست)، سطح براق و بافت مورد نظر استفاده می‌کنیم.

طراحی و ساخت قالب

توسعه نمونه اولیه

پس از اتمام کار با قالب ابزار، ما آزمایش بر روی نمونه اولیه را ادامه خواهیم داد. قطعات سیلیکونی برای آزمایش طرح، قالب‌ریزی می‌شوند. به طور کلی، مراحل زیر قبل از رسیدن به طراحی نهایی کامل طی می‌شوند.

  • تست نمونه
  • طراحی مجدد قسمت‌ها
  • تنظیمات قطعه و قالب
  • تأیید نمونه

برای مشاهده بیشتر فیلمهایمان میتوانید به آپارت گروه صنعتی تمکو رابر نگاهی بیاندازید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *