قالب لاستیک, مقالات

طراحی صفحه کلید لاستیک سیلیکونی

صفحه کلید سیلیکونی

در قسمت قبلی این مقاله به بررسی ویژگی طراحی صفحه کلید پرداختیم که میتوانید از اینجا مطالعه کنید. حال در این مقاله به ادامه آن میپردازیم.

منحنی نسبت تحمل فشار سنگین یا ضربات محکم صفحه کلید لاستیک سیلیکونی

نمودار زیر که به شکل منحنی رسم شده گویای واکنش هایی است که لحظه به لحظه در هنگام کلیک کردن رخ میدهند . شماره بندی که قرار داده شده خواندن این نمودار و فهم آن را بسیار آسان میکند.

(نمودار نسبت عملکرد به ضربه وارده)

1.نقطه اوج

    2.نقطه تماس

    3.نقطه بازگشت

    4.نقطه بازگشت به اوج

    F1 نیروی اوج

    F2 نیروی تماس

    F3 نیروی بازگشت

    F4 نیروی اوج بازگشت

صفحه کلید سیلیکونی تمکورابر

این نسبت تحمل کردن فشار وارده به سطح صفحه کلید که به اصطلاح آن را کلیک کردن مینامند از طریق رابطه زیر قابل محاسبه میباشد :

F1-F2)÷F1×100 % F3>=15g)

 

با استفاده از رابطه ای که در بالا به آن اشاره شد نسبت فشار لازم برای فشردن دکمه و عمل کلیک به دست می آید. از این نسبت کمتر از 0.5 باشد ، احساس لمس ضعیفی را برای کاربر به همراه دارد و رضایت کامل را برآورده نمیسازد. اما اگر بتوان با استفاده از بهترین روش های اندازه گیری و محاسبات ، نسبت نهایی را به عددی بالاتر از 0.5 رساند ، میتوان گفت که بهترین لمس و بالاترین عملکرد را خواهیم داشت.

این کار بهترین حس برای کاربران ، افزایش طول عمر صفحه کلید  و رضایتمندی کامل را به ارمغان خواهد آورد.

اطلاعات مربوط به چاپ و طراحی صفحه کلید

داشتن یک عملکرد عالی از هر نظر برای یک صفحه کلید قابلیت حائز اهمیتی است . اما یک قابلیت فوق العاده که صفحه کلیدهای سیلیکونی در اختیار ما قرار میدهند مربوط به شرایط چاپ رو این صفحه کلیدها ست.

صفحه کلیدی که بهترین عملکرد را دارد ، باید ظاهری داشته باشد که مورد پسند همگان قرار بگیرد. معمولا ارقام و گاها حروف الفبا هستند که روی صفحه کلیدها چاپ میشوند. این چاپ باید به گونه ای باشد که بعد از مدت ها استفاده بدون تغییر و یا از بین رفتگی باقی بماند و هیچ گاه آسیبی نبیند. صفحه کلیدهای سیلیکونی چون در ساخت آنها از بهترین و مرغوب ترین جنس لاستیک سیلیکونی استفاده میشود این قابلیت را مانند تمامی امکاناتی که تا به اینجا صحبت کردیم دارد.

از امکاناتی که برای چاپ روی صفحه کلیدها میتوان نام برد عبارت اند از:

  1. به کار بردن رنگ های مختلف گرافیکی امکان پذیر است.
  2. بهترین چاپ یک سطح و یکدست روی صفحه کلید انجام میشود.
  3. تمامی اشکال و المان های گرافیکی این قابلیت را دارند که روی این صفحه کلید ها چاپ شوند.

تا به اینجا قسمت کوچکی از دنیای صفحه کلیدهای سیلیکونی را مورد بررسی قرار دادیم. شما میتوانید قسمت بعدی این مقاله از اینجا مطالعه نمایید.

همچنین میتوانید گروه صنعتی تمکو که از تولید کنندگان برتر کشور در زمینه طراحی و ساخت صفحه کلیدهای سیلیکونی میباشد را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *