قالب لاستیک, مقالات

طراحی صفحه مدار چاپی صفحه کلید سیلیکونی

مدار کی پد سیلیکونی

در این مقاله قصد داریم که به بررسی طراحی صفحه مدار چاپی انواع صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی بپردازیم.

طراحی صفحه مدار چاپی صفحه کلید سیلیکونی

صفحه کلیدهای لاستیکی سیلیکونی با وجود قابلیت رسانایی که دارند ، بسیار قابل اطمینان و بهینه هستند اما طراحی صفحه مدار چاپی این صفحه کلیدها باید در محیطی مناسب انجام شود چرا که باید در طراحی آن دقت زیادی را در نظر گرفت.

برای اینکه هر صفحه کلید بتواند بدون مشکل کار کند ، ضروری است که همه اجزا ، به ویژه صفحه مدار چاپی ، به درستی طراحی شوند. صفحات مدار چاپی را می توان با انواع مختلف آبکاری تهیه کرد.

تنها راه مناسبی که میتوان برای طراحی سوئیچ های لاستیکی (سیلیکونی) رسانا استفاده کرد ، بردهای لحیم کاری قلع سرب است.

روکش طلایی روی نیکل که برای صفحه مدار چاپی استفاده میشود کمترین مقاومت ممکن را برای تماس با صفحه کلید ارائه می دهد . این مقدار حدودا کمتر از 100 اهم میباشد. اما این تنها کافی نبوده و حتما باید عوامل زیر را نیز به کار بست :

حداقل لایه طلای در نظر گرفته شده باید 30 تا 50 میکرو اینچ باشد که این مقدار بیش از 100 تا 200 میکرو اینچ نیکل میباشد که برای طراحی و تولید بهترین صفحه مدار چاپی پیشنهاد می شود.

عملکرد سوئیچ که از جنس طلا میباشد به طور معمول از 0.25 تا 0.40 میلی متر متغیر است. این در حالی است که حداقل فاصله بین آنها به طور معمول 0.30 میلی متر و حداکثر آن معمولاً 0.40 میلی متر میباشد.

روکش نیکل یا روکش طلا

روکش نیکل نیز مانند طلا ، در مقایسه با هزینه ای که بردهای روکش طلا دارند ، بسیار قابل اعتماد و نسبتاً ارزانتر نیز هست. مقاومت در برابر تماس برای بردهای نیکل اندود شده معمولاً کمتر از 100 اهم است و نیکل حتی در شدیدترین شرایط محیطی نیز دارای کارکرد و بازخورد عالی است.

اگر از آبکاری نیکل بدون طلا استفاده شود ، حداقل ضخامت برای آبکاری 200 میکرو اینچ میباشد که  بهترین عملکرد را خواهد داشت. اکثر صفحه کلیدها به دلیل قابلیت اطمینان بالا و هزینه پایین از بردهای نیکل اندود استفاده می کنند.

این مقاله ، قسمت اول مدارهای چاپی صفحه کلیدها بود . شما میتوانید برای مطالعه قسمت بعدی این مقاله اینجا کلیک کنید.

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و تولید انواع قالب لاستیکی ، سیلیکونی و بادی پت و پلی التیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه‌ی خود توانسته از برترین تولید کنندگان انواع صفحه کلیدهای سیلیکونی در کشور شود و با استفاده از بهترین متریال و به روزترین روش های دنیا رضایت مشتریان خود را به بهترین شکل جلب کند.

از این رو شما میتواند گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *