قالب بادی, مقالات

ضخامت دیواره قالب های بادی

قالب بادی

ضخامت دیواره قالب های بادی

در قالب گیری بادی ، ضخامت نهایی ای که دیواره‌ی محصولات خواهند داشت بسیار حائز اهمیت است.

از این رو برای بدست آوردن ضخامت دیواره یکنواخت برای ظروفی که طرح پیچیده ای دارند ، باید بتوان ضخامت پریفرم را هنگام خارج شدن از دستگاه و قرار گرفتن در قالب کنترل کرد.

کنترل ضخامت دیواره با تغییر فاصله ی شکاف دستگاه ، هنگامی که پریفرم در حال اکسترود شدن یا خارج شدن است ، قابل کنترل میباشد.

تنظیمات مختلفی برای مرحله دمیدن فرآیند و اکسترود شدن وجود دارد. این تغییرات میتواند شامل استفاده از قالب های منفرد یا متعدد که به صورت چرخش عمودی هست باشد ، یا میتواند قالب های مختلف دیگر با چرخش های گوناگون باشد.

برای آنکه بتوان کیفیت دیواره محصولات تولید شده را افزایش داد از ترکیبات مواد پلیمری که در زیر به آن اشاره شده استفاده می شود :

 

  • PP / Regrind / TIE / EVOH / TIE / PP
  • HDPE / Regrind / TIE / Nylon / TIE / HDPE
  • PC / TIE / EVOH / PP
  • Nylon / TIE / Regrind / HDPE

 

فرآیند قالب گیری بادی اکستروژن متناوب به طور کلی در ساخت محصولات با حجم زیاد مثل بطری های بیشتر 20 لیتر نیز استفاده می شود. در این مدل قالب های بزرگ برای افزایش سرعت اکستروژن پریفرم از یک باتری استفاده می شود و پس از بسته شدن قالب ، هیچ حرکت اضافی در قالب وجود ندارد تا محصول با بالاترین کیفیت تولید شود.

 

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های لاستیک ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه خود و با استفاده از به روز ترین روش های ساخت قالب در دنیا محصولی با کیفیت را به ارمغان می آورد.

شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *