قالب لاستیک, مقالات

قابلیت های لاستیک سیلیکون

قالب سیلیکونی تمکورابر

طراحی و ساخت سفارشی صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکون

با ظهور فناوری لاستیک سیلیکون ، صفحه کلیدهای سیلیکونی به بخشی جدایی ناپذیر از صنعت الکترونیک تبدیل شده اند. از آنجا که سیلیکون ماده ای کم هزینه و همه کاره است ، لاستیک سیلیکونی ماده ای ایده آل برای تولید انواع صفحه کلیدها میباشد. در مقایسه با لاستیک های آلی ، لاستیک سیلیکون به طور قابل توجهی در برابر گرما و سرما ، اصطکاک ، عایق الکتریکی و رسانایی و در برابر پارگی ویا فرسودگی بسیار مقاوم تر است.

تطبیق پذیری

لاستیک های سیلیکونی دارای قابلیتی هستند که بسیار هائز اهمیت است. سخت نبودن جنس فیزیکی و شیمیایی و به تبع کاربری آسان تر و صرف انرژی کمتر برای قالب گیری و یا شکل دهی آن ، همان قابلیت مهم آن است.

در مقایسه با لاستیک آلی که مقاومت کمتری در برابر گرما و مواد شیمیایی دارد ، لاستیک سیلیکون دارای خاصیت پخت سریع است. که می تواند تولید محصولات را از نظر بسته بندی و مونتاژ صنعتی کارآمد تر کند.

تولیدکنندگان حتی میتوانند از خود لاستیک سیلیکون آماده برای تولید محصولات خود بهره مند شوند. یا اینکه می توانند لاستیک سیلیکون را با یک ماده دیگر ترکیب کرده و برای تولید یک محصول خاص که مطمینا مقاومت مقاوت بیشتری خواد داشت ترکیب کنند.

ایمنی

لاستیک سیلیکون هیچگاه باعث رشد میکروب نمی شود. مطالعات ثابت کرده است که استفاده از لاستیک سیلیکون و نهایتا محصولات سیلیکونی حتی برای اسباب بازی های کودکان نیز ایمن تر است. زیرا می تواند در برابر پارگی مقاوم باشد ، در برابر آب نفوذ ناپذیر باشد ، لمس آن خوشایند باشد ، رنگ و شکل دهی آن آسان باشد. حتی میتوان این اسباب بازی ها در دمای بالا استریل کرد بدون اینکه ظاهر اولیه ی خود را از دست بدهند.

همچنین لاستیک های سیلیکونی عاری از بو و ضد آلرژی و حساسیت های پوستی هستند و حاوی عناصر حیوانی نیست که این خصوصیت لاستیک های سیلیکونی را برای دستگاه های پزشکی نیز ایمن کند.

 

کی پد سیلیکونی

 

لاستیک سیلیکون دارای قابلیت انعطاف پذیری ، مقاومت شیمیایی و خاصیت الکتریکی بسیار خوبی است. که آن را به بهترین ماده برای استفاده در صفحه کلید میدانند. لاستیک سیلیکونی می تواند فشار زیادی را تحمل کند. بیشتر از هر مدل لاستیک دیگری ، قابلیت انعطاف پذیری و تحمل زیادی در فشارهای وارده  دارد. که گزینه ای عالی برای انواع مختلف صفحه کلید میباشد.

لاستیک سیلیکونی می تواند با هر رنگی سازگار شود. برخلاف لاستیک های ارگانیک که غالبا تمایل به رنگ های سیاه یا زرد دارند ، لاستیک سیلیکونی می تواند به هررنگی که بخواهید در بیاید. به همین دلیل است که با استفاده از چراغ های LED می توان قابلیت های کاربر پسندانه را گسترش داد. از جمله این اقدادمات استفاده از لاستیک سیلیکون در دستگاه های است که با استفاده از نور و قابلیت رنگ پذیری به راحتی در تاریکی مورد استفاده هستند.

برای ادامه این مقاله و مطالعه درباره ویژگی های دیگر لاستیک های سیلیکونی و تولید انواع صفحه کلید میتوانید اینجا کلیک کنید

همچنین میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *