قالب لاستیک, مقالات

صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی

صفحه کلید سیلیکونی

این مقاله در ادآمه مقاله قبلی که درباره قابلیت ها و خواص لاستیک های سیلیکونی صحبت کردیم میباشد. برای مطالعه قسمت قبلی این مقاله اینجا کلیک کنید.

داخل صفحه کلیدهای سیلیکونی

صفحه کلید لاستیک سیلیکونی به عنوان مهم ترین قسمت یک سوئیچ الکترونیکی به کار میرود و تماس الکتریکی کاربر با دستگاه مربوطه را برقرار میسازد.

همانطور که در مقاله قبل به آن اشاره کردیم لاستیک سیلیکون بسیار با دوام و مقاوم است. این مقاوت تاثیر مثبت و مستقیمی روی حفاظت از قرص های کربنی متصل به صفحه کلید و نقاط اتصال این قرص با مدار الکترونیکی دارد.

دو روش معمول برای نصب لاستیک سیلیکون در یک مجموعه سوئیچ غشایی وجود دارد.

روش اول به این شکل است که ابتدا ماده سیلیکونی روی محرکهای لاستیکی نصب شده روی ماشین قرار می گیرد. سپس چسب مخصوص لاستیک سیلیکونی که در برابر فشار مقاوم میباشد را به هر دو طرف لاستیک سیلیکونی اضافه میکنند. و در نهایت روی سوئیچ سوار میشوند.

روش نصب دوم نیز به این شکل است که ماده سیلیکونی درون یه قالب لاستیک قرار میگیرد. سپس به واسطه ی یک صفحه مدارچاپی، لایه ای را روی لاستیک سیلیکون کشیده و باعث مقاوم شدن صفحه کلید میشود . و نهایتا روی سوئیچ سوار میشوند.

صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی را می توان با توجه به کاربردهای مختلف ، سفارشی سازی کرد.

صفحه کلیدهای سیلیکونی استاندارد باید با فشار ملایم بازخورد لمسی و مکانیکی داشته باشند.

 

 

نمودار صفحه کلید سیلیکونی تمکورابر

 

صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی

این صفحه کلیدها دارای نیروی محرکه متوسط بین 150 تا 250 گرم میباشند. همچنین باید بازخورد مناسب هنگام ضربات محکم و ناگهانی بین 25 تا 35 درصد و یک ضربه استاندارد 1 میلی متری داشته باشند. یک صفحه کلید با این شرایط مفیدترین و کاربر پسند ترین نوع بازخورد لمسی را خواهد داشت. مهم تر اینکه از دوام  و مقاوت بسیار خوبی نیز برخورداد خواهد بود.

نا گفته نماند که همه صفحه کلیدها در برابر ضربات با قدرت بسیار بالا و در دراز مدت از استحکام آن کاسته شده و طول عمر مفید صفحه کلید سیلیکونی را کاهش دهد.

شکل ایده آل صفحه کلیدها برای عملکرد بهینه و کاربری آسان تر ، مربع شکل یا گرد است. زیرا نیروها را داخل شعاع صفحه کلید توزیع می کند.

اشکالی که گاها طول و عرض نابرابر داشته باشد ممکن است عملکرد ضعیف تری داشته باشند ، که در نهایت می تواند بر تماس الکتریکونیکی هم تأثیر گذاشته و فرمان به دستگاه منتقل نشود.

اما اگر بنا به دستگاه مجبور به استفاده با طول یا عرض نا برابر شدیم ، از پین یا قرص های مخصوص به منظور حفظ اثربخشی و بازخورد لمسی صفحه کلید استفاده می شود.

گروه صنعتی تمکو با افتخار یکی از برترین طراحان و تولید کنندگان انواع صفحه کلیدهای سیلیکونی در سطح کشور میباشد. شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در آپارات و اینستاگرام دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *