قالب لاستیک, مقالات

صفحه کلیدهای لاستیکی سیلیکون

keypad

صفحه کلیدهای لاستیکی سیلیکون

گروه صنعتی تمکو طراح و تولید کننده انواع قالب ها و محصولات لاستیکی ، پلاستیکی و سیلیکونی میباشد. از کاربردی ترین محولات لاستیکی و سیلیکونی میتوان به انواع صفحه کلیدها اشاره کرد که امروزه گستره ی وسیعی از صنعت را به خود اختصاص داده اند.

صفحه کلیدهای لاستیکی و سیلیکون به عنوان یک راه حل سوئیچینگ کم هزینه و قابل اطمینان در محصولات الکترونیکی مصرفی و صنعتی به طور گسترده ای استفاده می شود.

این فناوری از ویژگی های قالب گیری فشاری لاستیک و سیلیکون استفاده می کند که در هنگام فشردن سوئیچ ، به راحتی میتواند عمل لمس کردن و واکنش الکترونیکی متناسب با آن را اعمال کند.

این درحالی است ، که زمانی که فشار از روی آن قسمت خاص از دکمه برداشته میشود ، لاستیک و سیلیکون به حالت اولیه خود برگشته و هیچ گونه ردی از فشرده شدن در آن باقی نمی ماند. این خود از ویژگی های برتر لاستیک های سیلیکونی میباشد.

به منظور ایجاد یک سوئیچ الکترونیکی ، کربن یا طلا که به شکل یک قرص کوچک میباشد بر روی پایه مرکز سوئیچ قرار می گیرد. با عمل فشردن قسمت مشخصی از دکمه به راحتی اتصال الکترونیکی برقرار شده و واکنش متناسب آن رخ میدهد.

کی پد سیلیکونی

نکات مهم ساخت

همانطور که گفتیم فشار دادن قسمت مشخصی از صفحه کلید و برقراری ارتباط با سوئیچ الکترونیکی منجر به عملکرد صحیح فرآیند لمس میشود. اما این فشرده شدن از قوانین خاصی طبعیت میکند .

برای اینکه کاربر از لمس صفحه کلید رضایت کافی را داشته باشد میزان انرژی و فشار لازم برای فشردن دکمه باید 50 الی 170 گرم باشد. فشاری که بی از این مقدار نیرو نیاز داشته باشد حاکی از طراحی و ساخت نادرست صفحه کلید لاستیک سیلیکونی میباشد . علاوه بر این موضوع مقدار زمانی که لازم است تا این عمل لمس صورت بگیرد نباید بیش از 0.6 ثانیه باشد .

سیلیکون ترکیبی از  عمر طولانی در سخت ترین محیط قابلیت اطمینان و احساسی عالی است. گروه صنعتی تمکورابر این افتخار را دارد که از مرحله طراحی تا تولید نهایی به شما خدمت رسانی کند. همچنین شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در آپارت نیز دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *