قالب لاستیک, مقالات

سیلیکون در برابر پلاستیک

سیلیکون

آیا سیلیکون جایگزینی ایمن برای پلاستیک های یکبار مصرف میباشد؟

مردم بر این عقیده هستند که کیسه های پلاستیکی و یا حتی لاستیکی آنچنان که به نظر می رسد برای محیط زیست مناسب نیستند.

اگر یک جست و جوی مختصر در فضای وب بکنید خواید یافت که کیسه های سیلیکونی به عنوان جایگزین خوبی برای پلاستیک های یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی نگهداری مواد غذایی پیشنهاد می شود. شاید به دلیل فوتوژنیک بودن آنهاست که اینطور محبوب شده اند. ظروف سیلیکونی در رنگها مختلف یافت میشود و اغلب به اندازه کافی شفاف هستند که بتوان آنچه در داخل ظرف است را مشاهده کرد.

در نگاه اول ظروف سیلیکونی یک محصول ایده آل هستند و تمام مزایایی را که کیسه های پلاستیکی دارند از جمله سبک بودن ، انعطاف پذیری ، خاصیت کششی ، قابل شستشو و ضد آب بودن.

برخی از افراد هم برای حمایت از مواد و محصولات سیلیکونی معتقدند که اینها بیشتر به لاستیک شباهت دارد تا پلاستیک و چون از شن و ماسه گرفته می شود و یک محصول طبیعی هستند.

.

سیلیکون

 

.

گذشته ی سیلیکون

برخی از متخصصان معتقدند که سیلیکون فرآیندی است که از ترکیب بین یک لاستیک مصنوعی و یک پلیمر پلاستیکی مصنوعی بدست آمده ، این بدان معنی است که سیلیکون یک نوع پلاستیک است و مهم نیست که چگونه و با چه مواد دیگری ترکیب شده. همچنین مواد سیلیکونی گرچه حاوی سیلیس هستند که از شن و ماسه گرفته می شود اما همچنین حاوی مواد افزو

دنی شیمیایی و مصنوعی هم هستند که از سوخت های فسیلی به دست می آید.

سیلیکون به طور گسترده ای توسط سازمان هایی مانند Health Canada و سازمان غذا و داروی ایالات متحده به عنوان یک ماده بی خطر پذیرفته شده است ، اما در مواقعی پس از مطالعات عمیق روی آن گاها در مورد اثرات طولانی مدت آن نیز بحث شده است. بنیانگذاران LWP پس از اینکه تحقیقات خود را انجام داده اند ، در این مورد دلایلی یافته اند که نشان می دهد “ما باید نسبت به سیلیکون احتیاط کنیم.”

آنها به مطالعاتی استناد می کنند که سیلیکونها کاملاً بی خطر نیستند و مواد شیمیایی مصنوعی را در سطوح پایین از خود نشان میدهند ، خصوصاً اگر غذای موجود در آنها چربی زیادی داشته باشد. و اینکه سیلوکسان ها (همان ساختار شیمیایی و ستون اصلی سیلیکون ها) مختل کننده غدد درون ریز و باروری و همچنین تا حدودی سرطان زا هستند.

طی یک آزمایش سیلوکسان را به صورتی در مجرای خروجی یک دستگاه در کارخانه قرار دادند و محلولی را از این طریق به داخل شیر ، شیر خشک و محلول شبیه ساز الکل و آب وارد کردند. پس از شش ساعت هیچ چیز در شیر یا شیر خشک آزاد نشد ، اما بعد از 72 ساعت در محلول الکل ، چندین سیلوکسان شناسایی شد.”

سیل

یکون همچنین از قابلیت بازیافت بسیار پایینی برخوردار است. معمولاً هنگام دور انداختن به روغن روان کننده صنعتی تبدیل می شود.

 

سیلیکون

 

در مورد استفاده از سیلیکون محتاط باشید

اگر ما واقعاً به دنبال صفر کردن تعداد زباله های انسانی و زندگی بدون پلاستیک هستیم ، باید ترجیحا از گزینه هایی همچون شیشه ، ظروف استیل ضد زنگ و کیسه های پارچه ای استفاده کنیم. بدون اینکه هیچ یک از مشکلات تولید ، استفاده و دفع مرتبط با سیلیکون ها را به همراه داشته باشد. سیلیکون ها به عنوان واشر در بسیاری از ظروف بازیافتی نقش مفیدی دارند ، اما این مواد به طور کلی با غذا تماس نمی گیرند و در این شکل بسیار مفید و کارا میباشند.

همچنین اگر سیلیکون را با حرارت های بسیار بالا در حد صنعتی و یا با چربی فراوان تماس ندهیم بسیار مفید و سالم خواهند بود.

 

برای ساخت هر نوع قالبی که در نظر دارید میتوانید با گروه صنعتی تمکو در تماس بوده و یا از طریق آپارات و  اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *