قالب لاستیک, مقالات

تحلیل و بررسی سری Backlight صفحه کلیدهای سیلیکونی

کی پد سیلیکونی تمکورابر

ما در مقاله قبل به بررسی طراحی و و جزئیات مدار صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی پرداختیم. میتوانید برای مطالعه بخش قبلی این مقاله اینجا کلیک کنید.

در این مقاله به بررسی نحوه رنگ پردازی و گرافیک صفحه کلیدهای سیلیکونی میپردازیم.

سری بک لایت (Backlight) یا نور پس زمینه

آن دسته از صفحه کلیدها که به سری های Backlight یا نور پسزمینه معروف هستند به منظور بهبود دید در تاریکی و همین طور دید واضح تر در روز تولید شده است. سری های Backlight بیشتر برای طرح هایی مناسب هستند که از ابتدا آن ها را به گونه ای طراحی و ساخته اند که با نور پس زمینه نمای بهتری داشته باشند. اما به طور کلی میتوان برای غالب صفحه کلیدها از انواع Backlight استفاده کرد.

صفحه کلیدهای سری Backlight همگی از لاستیک سیلیکون شفاف ساخته شده اند.

نحوه ساخت و طراحی رنگ ها در این نوع از صفحه کلیدها به اینگونه است که رنگ های لایه زیرین به مقدار زیادی نسبت به بقیه قسمت ها پاشیده یا چاپ می شوند. پس از اینکه این مرحله انجام شد یک پوشش سیاه یا مات برای برجسته سازی گرافیکی و بخشیدن جلوه ای زیباتر به صفحه کلید روی کار قرار میگیرد.

 

فرآیندهای رنگ کردن صفحه کلید

برای رنگ کردن صفحه کلیدها میتوان بدون محدودیت و از تمامی رنگ ها استفاده کرد. رنگ ها در کنار بخش گرافیکی مربوط به صفحه کلیدها توسط فرآیند اچ لیزر (Laser etching) یا فرسایش شیمیایی ساخته می شوند.

البته این دو فرآیند با یکدیگر تفاوت هایی دارند. فرآیند فرسایش شیمیایی فقط برای صفحه کلیدهایی که سطح صاف و یا تخت دارند مناسب است. اما فرایند اچ لیزر برای هر نوع صفحه کلید کاربرد دارد.

سری Backlight میتوانند با سری دوراکت (Duracoat) ترکیب شوند. این ترکیب به آن جهت است تا بتوان بهترین قابلیت ها را برای تولید یک صفحه کلید از هر جهت عالی به کار برد.

امکانات:

1. محافظ نور خوب روی سطح صفحه کلید
2. دید گرافیکی فوق العاده
3. قابلیت تعمیم بریا هر نوع صفحه کلید
4. حداقل محدوده دما – 4

ما در قسمت بعدی این مقاله به بررسی ترکیب سری های Backlight با سری دوراکت (Duracoat) خواهیم پرداخت . برای مطالعه قسمت بعدی میتوانید اینجا کلیلک کنید.

همچنین شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *