قطعه سازی

ساخت قطعات سیلیکونی

ساخت قطعات سیلیکونی

سیلیکون ماده ای است که از خصوصیات فیزیکی و شیمیایی فوق العاده ای برخوردار میباشد. این خصوصیات باعث شده است تا امروزه در بسیاری از صنایع از قطعات سیلیکونی استفاده شود.

در ساخت قطعات سیلیکونی از روش های مختلفی استفاده میشود. انتخاب روش مناسب برای ساخت این قطعات به عوامل مختلفی بستگی دارد که از میان آن ها میتوان به اندازه و شکل آن اشاره کرد. در ادامه شما را با روش های ساخت قطعات سیلیکونی و خصوصیات آن بیشتر اشنا خواهیم نمود. با ما همراه باشید.

ساخت قطعات سیلیکونی

روش ساخت قطعات سیلیکونی

برای ساخت و قالب گیری قطعات سیلیکون، روش های متعددی وجود دارد: که تولید کنندگان باید قبل از هر چیز به انتخاب آن بپردازند. قالب گیری تزریقی و فشاری جزء متداول ترین روش هایی هستند که در حال حاضر برای تولید قالب های سلیکونی مورد اجرا قرار میگیرند.

در روش قالب گیری فشاری، در مرحله ی اول سیلیکون جامد، با مواد پیش کاتالیزگر ترکیب میشود تا در دمای پایین بتواند شکل بگیرد. پس از این رنگ دانه ها به ماده ی سیلیکون اضافه خواهد شد. در انتها مواد اندازه ی گیری شده وارد قالب های فشاری میشوند تا قطعات به حالت نهایی خود تبدیل شوند.

در روش قالب گیری تزریقی از سیلیکون مایع استفاده میشود. به این طریق که سیلیکون با استفاده از پمپ و فشار بالا به درون قالب های داغ تزریق شده و شکل میگیرند. با استفاده از این روش میتوان سرعت تولید قطعات سیلیکونی را به شدت افزایش داد. ضمن این که با قالب گیری تزریقی این امکان به وجود خواهد آمد تا تولید کنندگان قطعات را با قیمت کمتری تولید کنند.

ساخت قطعات سیلیکونی

خصوصیات قطعات سیلیکونی

قطعات سیلیکونی خصوصیات منحصر به فردی دارند که باعث میشوند در بسیاری از کاربردهای صنعتی بتوان به راحتی به استفاده از آن ها پرداخت. دوام و طول عمر بالا یکی از اصلی ترین ویژگی های قطعات سیلیکونی میباشند که باعث اقتصادی بودن استفاده از این قطعات در کاربردی های صنعتی شده اند و ساخت قطعات سیلیکونی را افزایش داده اند.

از قطعاتی که با استفاده از سیلیکونی تولید شده اند میتوان در آب و هواهای مختلف استفاده نمود چون خوشبختانه سیلیکون در برابر هوا مقاومت بالایی داشته و با آن واکنش نمی‌دهد.

قطعات سیلیکونی در برابر دمای بالا هم مقاومت فوق العاده ای از خود نشان میدهند ضمن این که در دماهای بالا نیز بویی نخواهند داشت. این موضوع باعث شده است تا در صنایع غذایی و پزشکی بتوان به استفاده از آن ها پرداخت.

ساخت قطعات سیلیکونی

کاربردهای قطعات سیلیکونی

صنایع غذایی یکی از اصلی ترین مصرف کنندگان قطعات سیلیکونی به شمار میروند. قالب هایی که توسط سیلیکون تولید میشوند تا ۳۰۰ درجه ی سانتی گراد دما را تحمل میکنند و تاثیری برای روی طعم مواد غذایی نمی‌گذارند به همین دلیل برای تولید کیک، شکلات و میتوان به خوبی از آن ها بهره‌مند شد.

شیلنگ های سیلیکونی درصد قابل توجهی از ساخت قطعات سیلیکونی را شامل میشوند. این شیلنگ ها در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

شیلنگ های ساخته شده از سیلیکون کاملا غیر سمی میباشد و میتوان از آن در داروسازی و صنایع دارویی استفاده نمود. علاوه بر این در صنایع خودروسازی، غذایی و نظامی نیز ساخت قطعات سیلیکونی انجام میشود.

پست های مرتبط

1 نظر در “ساخت قطعات سیلیکونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *