قالب بادی

ساخت قالب سه کویته پلی اتین

قالب سه کویته پلی اتیلن

ساخت قالب سه کویته بطری پلی اتیلن مایع ظرف شویی دهانه 30 توسط گروه صنعتی تمکو رابر در 50 روز کاری انجام و تحویل مشتری گرامی گردید.

طراحی و ساخت قالب سه کویت پلی اتیلن HDPE جهت تولید ظرف مایع ظرف شویی با دهانه 28 میلیمتری جهت تولید با دستگاه اتومات با سه شیر بصورت سفارشی.

برای آشنایی بیشتر میبایست با قالب بادی اکستروژن در زیر آشنا گردید.

 

قالب سه کویته پلی اتیلن ؛ قالب بادی اکستروژن

در روش اکستروژن (EBM) پلاستیک در یک لوله توخالی (پاریسون) ذوب و اکسترود می­‌شود. سپس این پاریسون در قالب فلزی خنک قرار می­‌گیرد. سپس هوا به درون پاریسون دمیده می­‌شود و آن را به شکل بطری توخالی، ظرف یا قسمتی از آن متورم می­‌کند.

بعد از خنک سازی مناسب پلاستیک، قالب باز می‌­شود و محصول نهایی خارج می­‌شود.

دو نوع از قالب‌­های بادی اکستروژن به گونه­‌های مداوم و متناوب هستند. در قالب بادی اکستروژن مداوم، پاریسون پیوسته اکسترود می­‌شود و محصولات جداگانه توسط یک چاقوی مناسب قطع می­‌شوند.

 

قالب سه کویته پلی اتیلن ؛ دو فرآیند در قالب متناوب

(الف) قالب متناوب مستقیم شبیه قالب تزریقی است که به وسیله آن پیچ می‌­چرخد و می‌­ایستد و مواد مذاب را به بیرون هدایت می­‌کند.

(ب) با استفاده از روش انباشت، انباشتگر، پلاستیک ذوب شده را جمع می‌­کند و وقتی قالب خنک شد و پلاستیک به اندازه کافی انباشته شد، یک میله پلاستیک مذاب را فشار می­‌دهد و پاریسون می­‌سازد. در این حالت پیچ ممکن است مداوم یا متناوب بچرخد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *