قالب تزریق

ساخت قالب تزریق پلاستیک

ساخت قالب تزریق پلاستیک

قطعات پلاستیکی به روش های مختلفی تولید میشوند. ساخت قالب تزریق پلاستیک یکی از روش هایی است که میتوان برای تولید قطعات پلاستیکی در تیراژ های مختلف انجام داد.

در حال حاضر به دلیل مزایایی فوق العاده ای که قالب تزریق پلاستیک دارد درصد قابل توجهی از قطعات پلاستیکی توسط این قالب ها تولید میشوند. در ادامه تصمیم گرفته ایم تا شما را با این قالب ها بیشتر آشنا کنیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کاربرد های قالب تزریق پلاستیک

قالب های تزریق پلاستیک برای تولید طیف وسیعی از قطعات پلاستیکی مناسب میباشند به همین دلیل درصد زیادی از صنایع برای تولید قطعات پلاستیکی از این قالب ها استفاده میکنند.

صنعت اسباب بازی یکی از رایج ترین صنایعی است که برای تولید محصولات خود نیازمند ساخت قالب تزریق پلاستیک می‌باشد. خوشبختانه درصد زیادی از اسباب بازی های پلیمری که امروزه مورد تولید قرار میگیرند را میتوان با قالب های تزریق پلاستیک شکل دهی نمود.

از میان صنایع دیگری که از قالب تزریق پلاستیک برای تولید محصولات خود استفاده میکنند، میتوان به صنایع خودروسازی، پزشکی و دارویی، تولید کنندگان لوازم خانگی و حتی پوشاک اشاره نمود.

ساخت قالب تزریق پلاستیک

ساخت قالب تزریق پلاستیک

با پیشرفت هایی که امروزه در زمینه ی نرم افزار های طراحی قطعات سه بعدی به وجود آمده است میتوان طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

برای طراحی قالب تزریق پلاستیک میتوان از نرم افزار های رایجی که وجود دارد، استفاده نمود. قطعاتی که از ریزه کاری ها و طرح های ساده تر هندسی برخوردارند در مدت زمان کمتری طراحی خواهند شد در حالی که قطعات پیچیده تر ممکن است به انجام محاسبات دقیق تر برای طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک نیاز داشته باشند.

ساخت قالب تزریق پلاستیک

نحوه ی ساخت قالب تزریق پلاستیک

طراحی یکی از اصلی ترین مراحل پیاده سازی و ساخت قالب تزریق پلاستیک به شمار میرود. بعد از طراحی کارشناسان قالب سازی به انتخاب مواد مناسب برای تولید قالب خواهند پرداخت. فولاد های وی سی ان جزء بهترین متریال هایی به شمار میروند که میتوان برای ساخت قالب های تزریقی پلاستیک مورد استفاده قرار داد.

استفاده از فولاد وی سی ان و متریال های مشابه، باعث میشود تا بعد از ساخت قالب تزریق پلاستیک، بتوان به واسطه ی آبکاری خاص آن، شاهد خاصیت ضد سایشی فوق العاده ی آن بود.

همچنین میتوانید برای اطلاعات بیشتر در تفاوت سیلیکون و پلاستیک به مقاله مورد نظر در سایت مراجعه بفرمایید.

بعد از انتخاب متریال و مواد قالب، مدل های طراحی شده وارد نرم افزار هایی مانند پاور میل خواهند شد تا با استفاده از دستگاه های CNC اجرا گردند. در پایان، قالب ها وارد مرحله ی تست میشوند و در صورت برخورداری از ویژگی های لازم آبکاری میگردند.

ساخت قالب تزریق پلاستیک

مزایای قالب تزریق پلاستیک

مدت زمان تولید قطعات پلاستیکی با استفاده از قالب های تزریق پلاستیک، کاملا مناسب میباشد؛ این موضوع باعث شده است تا بسیاری از صنایع به سفارش ساخت قالب تزریق پلاستیک بپردازند.

با ساخت قالب تزریق پلاستیک میتوان بدون هیچگونه محدودیت، به تولید قطعات پلاستیکی که از طراحی پیچیده برخوردارند پرداخت.

قالب های تزریق پلاستیک برای تولید قطعات با تیراژ بالا مناسب میباشند. با استفاده از این دستگاه ها میتوان در طول یک سال، چندین میلیون قطعه را با کمترین میزان ضایعات تولید نمود.

برای دیدین نمونه کارهایمان میتوانید به اینستاگرام مراجعه بفرمایید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *