مقالات, قالب لاستیک

ساخت صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی

کی پد سیلیکونی

در ادامه مقاله قبل که به ویژگی های مختلف صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی پرداختیم ; (میتوانید از اینجا مقاله قبل را مطالعه نمایید) ; در این مقاله به بررسی طراحی صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی میپردازیم .

همانطور که در مقاله قبلی مطرح شد، صفحه کلیدهای سیلیکونی از ویژگی های خیلی خوب و موثری برخوردار هست. با توجه به این ویژگی ها است که از رقبای خود به راحتی پیشی میگیرد.

ما به عنوان یک تولید کننده قالب لاستیک و محصول سیلیکونی ، که می تواند در صنعت های گوناگونی مورد استفاده قرار گیرد ، طرح های مختلفی را برای  پروژه های صفحه کلید سیلیکونی به شما ارائه می دهیم. همچنین گروه صنعتی تمکو این اطمینان را از بابت کیفیت و اقدامات مربوط به کنترل کیفی در تمام مراحل تولید خود به کارفرما میدهد که هر صفحه کلید تولید شده ی نهایی مطابق با استاندارد های شما خواهد بود.

تولید صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی

صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی دقیقاً مانند قالب های پلاستیکی می توانند بسیار سازگار و چند منظوره باشند. از نظر سازگاری و ظاهری میتوان سیلیکون خام را با سختی خاص ، رنگ و میزان شفافیت ساخت. هر یک از این ویژگی ها بر اساس نیاز مشتری سفارشی می شوند.

هنگامی که ماده اولیه میزان سختی ، رنگ و شفافیت قابل قبول را کسب کرد ، به همراه یکی از دو نوع دستگاه قالب گیری به روش تزریق و یا دستگاه قالب گیری به روش فشرده سازی فرآیند تولید آغاز میشود. البته لازم به ذکر است که به دلیل کاهش هزینه های اضافی ، برای تولید بیشتر صفحه کلیدها و واشرها از قالب فشاری استفاده می شود.

برای اینکه به شما یک تصویری بصری ارائه بدهیم ، دستگاه و عمل فشرده سازی به عنوان یک سازنده وافل غول پیکر فکر کنید. یک نیمه بالایی و نیمه پایینی وجود دارد که بخشی از سیلیکون را که با دقت برش خورده و وزن می شود ، فشرده می کند. پس از گرم شدن قالب در دمای مناسب ، قالب تحت فشار شدید (150 – 250 تن) بسته می شود.

در زمان قالب گیری و فشرده سازی هنگام بسته شدن ابزار ، سیلیکون کل حفره قالب را پر می کند و سپس جوشانده می شود. آتشفشانی فرآیند سخت شدن است. مولکول ها به شکل دلخواه در می آیند. پس از باز شدن ابزار ، اپراتور ماشین با استفاده از هوای فشرده ، اجزا را از ابزار خارج می کند.

کی پد سیلیکونی

تا به اینجا صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی ما ساخته شد. اما برای ورود به بازار تست های مختلفی هستند که باید روی آن انجام شود.

برای مطاله ادامه این مقاله و ویژگی هایی که یک صفحه کلید سیلیکونی برای ورود به بازار باید داشته باشد میتوانید اینجا کلیک کنید.

همچنین میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *