قالب لاستیک

ساخت انواع قالب لاستیک

قالب لاستیک تزریقی

ساخت قالب لاستیک تزریقی به روش ترانسفر انجام شده است. در این مقاله درباره این موضوع نوشته ایم و می توانید سوالات خود را بپرسید.

قالب لاستیک به سه روش قالب‌گیری تزریق، قالب‌گیری انتقالی و  قالب‌گیری فشاری انجام می‌گردد که در ادامه هر یک از این روش‌ها به صورت کامل شرح داده شده است.

با ساخت قالب­ لاستیکی، می‌توان قطعات قالب لاستیکی را تولید کرد که این قطعات لاستیکی در اثر فشار لاستیک در یک محفظۀ فلزی که برای قالب­‌گیری لاستیکی استفاده می‌­شوند، به وجود می‌­آیند.هم چنین یک واکنش شیمیایی با قرار گرفتن لاستیک در معرض حرارت فعال می‌­شود یا به اصطلاح فرایند پخت در قالب صورت می گیرد که ممکن است در روش­‌های مختلف ساخت قالب لاستیکی تغییراتی مشاهده شود، اما همۀ تولیدکنندگان لاستیک تمایل دارند که از روش فشار و حرارت برای تشکیل محصولات قالب لاستیکی استفاده کنند.

مزایای روش قالب لاستیک تزریقی:

 1. حذف کامل پیش فرم‌ها در قالب لاستیک
  •  نیاز و تولید پیش فرم، مرحله‌ای پر زحمت است که می‌تواند با توجه به گوناگونی شکل و وزن پیش‌فرم، بر محصول نهایی تاثیر بگذارد.
 2. حذف اپراتور تهیه پیش‌فرم:
  •  از آنجا که پیش‌فرم‌ها حذف شده‌اند، نیاز به اپراتور برای گذاشتن پیش‌فرم‌ها در حفره (قالب‌گیری فشاری) یا دیگ (قالب‌گیری انتقالی) نیز از بین می‌رود.
 3. مارپیچ تزریق، مواد را قبل از ریختن درون محفظه‌ها، گرم می‌کند.
  • این فرآیند، ویسکوزیته مواد را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که راحت‌تر به سمت محفظه‌ها جریان یابند.
  • با پرشدن سریعتر محفظه‌ها بخاطر ویسکوزیته کمتر، این پیش‌گرمایش باعث کاهش زمان مراقبت می‌شود
 1. کاهش مدت‌زمان چرخه
 2. ابزار بدون پلیسه
 3. فر ایند اقتصادی به‌صرفه برای کار روی حجم بالای قطعات با دقت متوسط تا زیاد
 4. توانایی تولید قطعات با تزریق دومرحله ای
 5. حداقل اتلاف مواد

 

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به وبسایت www.cheche.ir و بازدید از قسمت نمونه کارها بیشتر با ما آشنا شوید. همچنین میتوانید برای حمایت از تولید کنندگان ملی ما را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

 

در صورتی که نیاز به ساخت قالب دارید میتوانید تنها با شماره تلفن های 6-77261105-021 تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان برای طراحی و ساخت قالب و یا تولید محصول خود بهره مند گردید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *