قالب بادی, مقالات

دو مرحله ی قالب گیری بادی کششی

دو مرحله ی قالب گیری بادی کششی

در قسمت قبلی این مقاله به تحلیل وبررسی فرآیند قالب گیری بادی کششی پرداختیم. گفتیم قالب گیری بادی کششی از منظر نحوه و روش تزریق ، طی یک و یا دو مرحله انجام میشود. شما میتوناید قسمت قبلی این مقاله را از اینجا مطالعه کنید.

در این قسمت به هر یک از این دو مرحله میپردازیم.

دو مرحله ی قالب گیری بادی کششی

در روش یک مرحله ای تمامی روندهای تولید پاریسون ، کشش و دمیدن آن در همان دستگاه صورت می گیرد. اما در روش دو مرحله ای ، پاریسون به طور جداگانه تولید شده و مراحل کشش و دمیدن نیز جداگانه انجام می شود.

مزیت اصلی رویکرد یک مرحله ای صرفه جویی در انرژی است زیرا پاریسون در مرحله کشش به سرعت خنک می شود. در روش دو مرحله ای ، پاریسون ابتدا به دمای اتاق میرسد و سپس برای انجام فرآیند کشش دوباره گرم می شود.

از طرف دیگر ، تولید در روش دو مرحله ای بسیار به صرفه تر میباشد. چرا که اگر در یکی از مرحل خطایی هر چند جزئیرخ دهد ، مرحله دیگر را متوقف نمی کند. در فرآیند دو مرحله ای طراحی مهندسی محصول که تاثیر مستقیم بر کیفیت نهایی محصول خروجی دارد ، آسان تر است.

در روش دو مرحله ای ، پاریسون در دستگاه جداگانه ای آماده ی قالب گیری می شود. سپس برای تهویه دما و قالب گیری با دمای مشخصی در ماشین مخصوص قرار می گیرد. برای تکمیل فرآیند کشش ، از یک میله در داخل پریسون استفاده می شود.

قالب بادی کششی

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع قالب های لاستیک ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه خود و با استفاده از به روز ترین روش های ساخت قالب در دنیا محصولی با کیفیت را به ارمغان می آورد.

شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *