قالب بادی, مقالات

تکنیک های فرآیند قالب گیری بادی

قالب بادی

در مقاله قبل به بررسی دو روش قالب گیری بادی اکستروژن و تزریقی پرداخیتم و معایت و مزایای هر یک را بررسی کردیم. برای مطالعه نسخه قبلی این مقاله میتوانید به اینجا مراجعه نمایید.

 

در ادامه مقاله قبل ، به بررسی انواع تکنیک ها در فرآیند قالب گیری بادی می پردازیم.

 

تکنیک های فرآیند قالب گیری بادی

  • قالب گیری بادی اکستروژن: بیشتر قابل استفاده برای قطعاتی که شکل نامتقارن دارند و یا تولید آنها به صورت دسته های یکپارچه میباشد امکان پذیر است.

 

  • قالب گیری تزریقی: ابتدا پریفرم به داخل قالبی که برای آن در نظر گرفته شده تزریق می شود و سپس به دستگاه دمنده منتقل می شود. دراین قسمت از طریق لوله مخصوص ، باد به داخل قالب دمیده شده و باعث متورم شدن پریفرم میشود. از این روش بیشتربرای قطعات کوچک و یا قطعاتی که طراحی سرپیچ پیچیده ای دارند استفاده میشود.

 

  • روش پریفرم چندگانه: با استفاده از این تکنیک توان قطعات چند لایه تولید کرد. لازم به ذکر است که این روش نیاز به کنترل بسیار دقیقی دارد زیرا اگر به درستی انجام نشود باعث ایجاد ناهمواری روی سطح پریفرم میشود. این خود باعث میشود که محصول نهایی کاملا بی استفاده شود و یا اینکه مستعد ترمیم پرهزینه ای خواهد شد.

 

  • دمیدن در قالب بدون پریفرم: این تکنیک مشابه یک پوشش غوطه وری است که درن قالب فرو رفته و به واسطه عمل دمیدن هوا درون قالب ، منبسط میشود.

 

  • قالب گیری کششی: این روش به گونه ای است که در آن انبساط محوری و شعاعی پریفرم به صورت همزمان انجام میشود. این تکنیک برای تولید ظروف دو محوره و یا دو تیکه کاربرد دارد.

 

 

تکنیک های فرآیند قالب گیری بادی

 

 

تا اینجا انواع تکنیک های مختلف برای قالب گیری بادی را مورد بررسی قرار دادیم. شما میتوانید تولید قالب برای محصول مورد نظرتان را به گروه صنعتی تمکو بسپارید.

گروه صنعتی تمکو متخصص تولید انواع قالب های لاستیکی ، سیلیکونی و بادی پت و پلی اتیلن بوده و مجهز به بروزترین روش های روز دنیا میباشد. شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در آپارات و اینستاگرام دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *