قالب بادی, مقالات

تکنیک اکستروژن متوالی در قالب سازی

قالب بادی

سایر تکنیک های قالب سازی

اکستروژن متوالی

قالب گیری بادی اکستروژن متوالی (Sequential extrusion blow molding) یکی از تکنیک های قالب گیری ست که در آن از چند ماده ی خاص استفاده میشود. از این روش برای تولید مواد یا محصولات خاص فنی استفاده می شود.

معمولا این مواد مختلف برای کمک به خواص مکانیکی مکمل آن محصول انتخاب می شوند و به صورت متوالی و مجزا از هم در قسمت انتهایی محصول وجود دارند. معمولا در تولید آنها از دو ماده استفاده میشود ، اما این امکان وجود دارد که از سه ماده یا بیشتر استفاده شود.

سر قالب توسط کلاف های جداگانه ای که بالای قالب تعبیه شده به هم چسبیده و پرس میشود. اینها به ترتیب و پشت سر هم برای تولید پاریسونی که سه ناحیه متمایز دارد در یک محور خطی انجام میشود. پش از این مرحله پاریسون بار دیگر با روشهای معمولی قالب گیری می شود.

از آنجا که قالب گیری بادی به صورت استوانه ای انجام می شود ، این فرایند برای تولید محصولات فنی با شکل های پیچیده که به طور قابل توجهی از محور اصلی پاریسون منحرف می شوند ، مناسب نیست.

این محصولات را تنها قالب گیری بادی متولی می تواند تولید کند ، اما فقط با استفاده از یک پاریسون بزرگ که میتواند کل سطح داخلی قالب را در بر بگیرد. اما تنها نقص این روش تولید بیش از حد پرتی و اضافات هست.

گروه صنعتی تمکو یکی از برترین طراحان و تولیدکنندگان انواع قالب های صنعتی به روش های گوناگون در کشور است. از این رو شما میتوانید برای سفارش محصول خود و یا مطالعه مقالات گوناگون در زمینه قالب سازی صنعتی به وبسایت گروه صنعتی تمکو مراجعه نمایید.

همچنین میتوانید ما را در آپارات و اینستاگرام نیز دنبال کنید و یا از طریق شماره تلفن زیر با ما در تماس باشید.

6 – 77261105(021)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *