قطعه سازی, مقالات

تفاوت سیلیکون و پلاستیک | کدام بهتر است؟

تفاوت سیلیکون و پلاستیک

تفاوت سیلیکون و پلاستیک در چیست و واقعا کدام بهتر است؟ این سوالی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می‌شود، شایان ذکر است بدانید سیلیکون یکی از پرکاربردترین متریال هایی است که تا به امروز توسط بشر مشاهده شده و در ساخت لوازم زیادی از این متریال استفاده می شود، در واقع به گونه می توان گفت امروزه سیلیکون جای پلاستیک را به صورت کامل گرفته است.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه لوازمی با استفاده از متریال سیلیکون ساخته می شود؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بگوییم که تعداد قطعاتی که با استفاده از سیلیکون ساخته می‌شود آنقدر زیاد است که اگر نباشند شاید زندگی ما با چالش مواجه شود. در نهایت اگر قصد دارید اطلاعاتی در مورد تفاوت سیلیکون و پلاستیک به دست بیاورید بهتر است تا انتها این محتوا با ما در وب سایت تمکو رابر همراه باشید.

چرا سیلیکون بهتر از پلاستیک است؟

اگر به دنبال تفاوت سیلیکون و پلاستیک هستید در ابتدا باید نسبت به سیلیکون و پلاستیک مقاله مطالعه کنید و این دو متریال را بشناسید، اما بهتر است بدانید دلایل زیادی وجود دارد که باعث شده طی مدت چند سال سیلیکون بتواند جای پلاستیک را بگیرد، لازم به ذکر است بدانید دلایلی وجود دارد که باعث شده طی این مدت محبوبیت سیلیکون بیشتر از پلاستیک شود، یکی از دلایل این است که سیلیکون مانند پلاستیک قابلیت شکل گیری دارد و آن را در هر قالبی بریزند دقیقاً فرم قالب را به خود می گیرد. 

این نکته را هم باید در نظر داشت که سیلیکون از دوام بیشتری نسبت به پلاستیک برخوردار است و در بسیاری از صنعت ها از آن استفاده می شود. و آخرین نکته که باعث شده تا متریال سیلیکون جایگاه خوبی بین تولیدکنندگان و مردم برای خود دست و پا کند تحمل هر دو درجه حرارت می باشد که باعث شده کاربرد این متریال در ساخت قطعات بیشتر شود.

تفاوت سیلیکون و پلاستیک | کدام بهتر است؟

چرا باید سیلیکون را جایگزین پلاستیک کرد؟

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا باید سیلیکون را جایگزین پلاستیک کرد؟ بهتر است بدانید که دلیل این مسئله تفاوت سیلیکون و پلاستیک می باشد، در واقع برای این که بتوان یک قطعه را با استفاده از متریال پلاستیک بسازید باید از نفت خام و مواد شیمیایی استفاده کنید، همانطور که می دانید نفت خام جزو منابع تجدید ناپذیر می باشد، یعنی اگر تمام شود امکان جایگزین کردن آن وجود ندارد و نسل های آینده نمی توانند از این انرژی استفاده کنند، در نتیجه باید در حفظ منابع تجدید ناپذیر کوشا باشیم.

درثانی استفاده از این متریال باعث تخریب محیط زیست می شود اما برای ساخت یک قطعه سیلیکونی تنها کافی است سیلیکا موجود در شن را طی فرایندی به سیلیکون تبدیل کنید و در مرحله بعد قطعه مورد نظر خود را بسازیم.

تفاوت سیلیکون و پلاستیک | کدام بهتر است؟

جمع بندی

مطمئنا از تفاوت سیلیکون و پلاستیک مطلع نبودید اما همانطور که در محتوا مطالعه کردید تفاوت سیلیکون و پلاستیک بسیار زیاد است و همین امر باعث شده تا استفاده از سیلیکون طی سال های اخیر رشد چشمگیری داشته باشد، این نکته مهم را در نظر داشته باشید که تولید قطعات سیلیکونی سرمایه بسیار کم و معقولی نیاز دارد در نتیجه برای این که بتوانید اطلاعات دقیق و خوبی نسبت به سیلیکون و تفاوت آن با پلاستیک به دست بیاورید تنها کافی است بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *