قالب لاستیک, مقالات

تحلیل و بررسی سری دوراکت صفحه کلیدهای سیلیکونی

کیپد سیلیکونی

در مقاله قبلی به بررسی طراحی رنگ و گرافیک انواع صفحه کلید های لاستیک سیلیکونی پرداختیم. گفتیم که با توجه به قایلبتی که لاستیک های سیلیکونی دارند میتوان انواع رنگ و چاپ را روی آن ها پیاده سازی کرد. ما در مقاله قبلی  یا نور پس زمینه را مورد بررسی قرار دادیم. میتوانید برای مطالعه قسمت قبلی این مقاله اینجا کلیک کنید.

سری دوراکت (Duracoat)

نحوه کارکرد سری دوراکت (Duracoat) به این شکل است که یک لایه پلیمری بر روی سطح صفحه کلید لاستیکی سیلیکون پاشیده میشود. پس از این مرحله ، لایه پلیمر که روی سطح پاشیده شده به واسطه فرآیند ولکانیزاسیون در دمای تقریبی 200 درجه سانتیگراد به سطح صفحه کلید سیلیکومی متصل می شود. پس از آنکه صفحه کلید لاستیک سیلیکونی مرحله دوراکت (Duracoat) را با موفقیت به پایان رساند ، در واقع میتوان گفته که یک نمونه شبیه سازی شده‌ی کامل از قالب صفحه کلید سیلیکونی را خواهیم داشت.

این فرآیند به طور خاص از رنگ ها و گرافیک چاپ شده روی صفحه کلید بیشترین محافظت را می کند و علاوه بر این اصطکاک بین کلید و قاب صفحه کلید را بسیار کاهش می دهد و از مستهلک شدن صفحه کلید جلو گیری میکند.

همانطور که در قسمت قبلی این مقاله توضیح دادیم ، سری دوراکت (Duracoat) در کنار سری های بک لایت (Backlight) استفاده میشوند تا با ترکیب شگفتی های این دو سری ، بتوان از بالاترین کیفیت برای رنگ و گرافیک یک صفحه کلید بهره مند شد.

کیپد سیلیکونی

امکانات:

1. پایانی برای شبیه سازی صفحه کلیدها با مواد پلاستیکی

2. کاهش قابل توجه اصطکاک و خوردگی صفحه کلید

3. کیفیت چاپ و رنگ بالا و محافظت عالی از چاپ صفحه کلید

4. مقاومت بینظیر در برابر سایش: بیش از 100 چرخه در تستر RCA

از دیگر امکانتی که این مدل چاپ بر روی صفحه کلیدها در اختیار ما قرار میدهند ، قابلیت چاپ با زمینه براق و چاپ با زمینه مات میباشد. این دو قابلیت دست سازندگان و کاربران را برای استفاده در ساخت و تولید طیف وسیعی از صفحه کلیدها باز میگذارد.

ما در این بخش به طور کامل به بررسی سری دوراکت (Duracoat) پرداختیم. به طور کلی گفتیم که سری دوراکت (Duracoat) در کنار سری های بک لایت (Backlight) قابل استفاده هستند اما در بخش بعدی این مقاله به معرفی سری Encap میپردازیم که انتقلابی در این عرصه به حساب می آید. شما میتوانید برای مطاله سری Encap اینجا کلیک کنید.

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و ساخت انواع صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی با بالاترین کیفیت و به روزترین روش ها میباشد. شما میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *