قالب لاستیک, مقالات

بررسی صفحه کلید لاستیکی سیلیکونی

کی پد سیلیکونی

بیش از سی سال است که بررسی صفحه کلید لاستیکی سیلیکونی در صنایع الکترونیکی استفاده میشوند. صفحه کلید لاستیکی، سطح کاربردی سه بعدی دارند که برای کاربران نهایی آنها مطلوب است.

سازندگان تجهیزات اصلی (OEMs) هنوز هم در هنگام تخصیص ویژگیهایی که در رابطه با الزامات آنها منطقی باشد دچار مشکل هستند. این مقاله، ضمن مقایسه و متمایز کردن تفاوتهای بین دو سبک اصلی، جزئیاتی درباره ی محدوده ی ویژگیهای طراحی در دسترس بیان میکند.

طراحان صفحه کلید  باید ویژگیهای متنوع را درک کنند و شرایط را بررسی نمایند تا بهترین سبک طراحی را برای کاربرد مورد نظرشان انتخاب کنند.

صفحه کلید لاستیکی سیلیکونی قالبگیری شده با دو سبک اصلی ساخته میشوند:

1)صفحه کلید لاستیکی رسانا با قرص یا دیسک کوچک نیمه رسانا متصل شده در زیر آن

2)صفحه کلید لاستیکی نارسانا که روی یک سویچ گنبدی فلزی با عملکرد سریع پرس شده است

عبارت صفحه کلید لاستیکی میتواند فقط به قطعات لاستیک سیلیکونی قالبگیری شده، یا به تمام مجموعه ی صفحه کلید متشکل از برد مدار چاپی پشتیبان و گاهی هم یک حاشیه ی تزئینی، اشاره کند.

قطعه ی لاستیکی قالبگیری شده، یک بخش از مجموعه ی بزرگ صفحه کلید است و باید به عنوان بخشی از یک مجموعه در نظر گرفته شود، نه به عنوان یک قطعه ی تنها.

صفحه کلید لاستیکی یک بخش از لاستیک سیلیکونی قالبگیری شده با کیفیت عالی هستند.

اکثر صفحه کلیدهای لاستیکی قالبگیری شده با فرایند قالبگیری فشاری با فشار پائین توسط گروه صنعتی تمکو ساخته میشوند. تعداد کمی قالب ساز هستند که از فرایند قالبگیری تزریق مایع با فشار زیاد استفاده میکنند.

ما در ادامه به برسی دقیقی درباره ی صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی قالبگیری شده خواهیم پرداخت. برای مطالعه این بخش میتوانید از اینجا اقدام کنید.

میتوانید گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *