قالب لاستیک, مواد

انواع لاستیک رسانا

لاستیک رسانا

چسب های رسانا یکی از جدیدترین انواع محصولات رسانای الکترونیکی هستند. کاربرد اصلی آن ها برای سنجش هدایت است. اما امروزه از سیلیکون های رسانا و لاستیک رسانا  بیشتر از چسب ها استفاده می شود و محبوبیت بالاتری دارند.

لاستیک رسانا چیست؟

ساخت این نانو کربن های رسانا که شامل  پلیمرها و پلاستیک های رسانا می باشد، برای اولین بار در ایران از روش ساخت  نانو مواد شکل گرفت .

لاستیک رسانا نوعی لاستیک است که جایگزین لاستیک معمولی شده است و برای هدایت الکتریسیته از آن استفاده می شود.

برای ساخت این لاستیک ها قبل از تنظیم مواد اولیه ، کربن یا سایر ذرات رسانا را به آن می افزایند. کربن سیاه و سیلیس افزودنی های رایج برای القا رسانایی در لاستیک ها می باشند.

سیلیس به دلیل کم هزینه بودن بیشتر از سایر مواد مورد بررسی و استفاده قرار گرفت  اما هدایت آن کمتر است. این افزودنی ها نه تنها می توانند رسانایی ایجاد کنند  بلکه می توانند خصوصیات مکانیکی لاستیک را نیز افزایش دهند.

لاستیک های رسانا غالباً نسبت به فشار حساس هستند و رسانایی آنها با توجه به میزان فشار وارد شده متفاوت است و می توان از آنها برای ساخت سنسورهای فشار استفاده کرد.

اخیراً نیزمحققان  بر روی تهیه لاستیک هایی است که با کشش هدایت از دست نمی دهند تمرکز کرده اند.

انواع لاستیک رسانا

کاربرد لاستیک رسانا:

از این لاستیک های رسانا  جهت تخلیه بار الکترو استاتیکی و عبور جریان با کمترین مقاومت الکتریکی مواد ساخت PVDF  و ترمیم لوله های متال سپریتور از جنس pvdf ، رنگ های هادی جریان الکتریسیته ،پوشش انواع پلاستیک و کوتینگ، دستگاه چاپ و رول الکترواستاتیکی استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای لاستیک های  رسانا می توان به مهر و موم و واشر انعطاف پذیر رسانا و تشک رسانایی اشاره کرد که برای جلوگیری از آسیب الکترواستاتیک دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود.

همچنین این مواد پلاستیک هادی و رسانا در صنعت کاربرد زیادی دارد به طور مثال  می توان از آنها برای ساخت سلول های خورشیدی انعطاف پذیر یا دستگاه های انعطاف پذیر برای تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی استفاده کرد. ساخت سلول های خورشیدی و سنسورهای مختلف که قابلیت کشش و خم شدن دارند ، این امکان را به لاستیک ها می دهد تا در لوازم الکترونیکی پوشیدنی استفاده شوند.

این پلاستیک های رسانا در صنعت بسته بندی مواد منفجره ، در ساخت دستگاههای رنگ های الکترو استاتیکی و پودری ، در صنعت پتروشیمی و لوله های انتقال مواد تولید شده به واحد های اکسترودر و بسته بندی ویا کوتینگ با مواد رسانا پلاستیک جهت تخلیه بار الکتریکی ، در تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارند .

نحوه سفارش:

برای تهیه این لاستیک های رسانا  و یا سایر موارد مشابه می توانید از سایت https://cheche.ir/ دیدن نمایید.

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و تولید انواع قالب‌های لاستیکی رسانا می باشد که با توجه به نیاز شما ، قالب دلخواهتان را طراحی می کنند.

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم شما را با لاستیک رسانا و کاربردهایی که در صنعت دارد آشنا کنیم. با این حال نکات بسیار زیادی وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاه شوید. از طرفی برای سفارش در برخی موارد نیاز به دریافت مشورت هایی است که گروه صنعتی تمکو رابر قالب لاستیک میتواند به شما کمک کند.

پس اگر هرگونه سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده و یا اگر همچنان ابهاماتی باقی مانده، توصیه می شود به بخش سوالات متداول یا تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان گروه صنعتی تمکو رابر آماده اند تا تجربیاتی که طی سال ها فعالیت در این عرصه بدست آورده اند را با شما در میان بگذارند. کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *