قالب لاستیک, مقالات

ادامه ویژگی های مدار چاپی صفحه کلید

طراحی الکترود مدار

در مقاله قبلی به بررسی بخش مربوط به طراحی صفحه مدار چاپی صفحه کلید سیلیکونی پرداختیم . شما میتوانید قسمت قبلی این مقاله را از اینجا مطالعه کنید.

در این مقاله قصد داریم به ادامه مبحث طراحی صفحه مدار چاپی صفحه کلیدها پرداخته و با آن ها بیشتر آشنا شویم .

 

مدار چاپی صفحه کلیدهای سیلیکونی

برد های چاپی که صفحه نمایش ابریشمی دارند و از کربن برای ماژول رسانا استفاده میشود را می توان با سوئیچ های لاستیکی رسانا نیز پیاده سازی و تولید کرد. اما فقط در صورتی میتوان این کار را انجام داد که تحمل و مقاومت تماس در صفحه کلید بین 500 تا 1000 اهم در نظر گرفته شده باشد. در صورت استفاده از صفحه نمایش که ماژول رسانایی آن برد کربن است ، حداقل فاصله بین آن ها باید 0.50 میلی متر باشد. این درحالیست که اندازه کلی الکترود باید بیشتر از 5.0 میلی متر باشد.

این را هم باید گفت که یک نوع خاص الکترود برای صفحه کلید وجود ندارد که بتوان برای همه نوع صفحه کلیدهای لاستیکی استفاده کرد. طراحی الکترود های  صفحه مدار چاپی باید با دقت بسیار انجام شود و بتواند تمام خصوصیات صفحه کلید را در نظر بگیرید. مهمترین هدفی که در طراحی انواع مختلف الگوهای الکترود برای صفحه کلید مورد توجه قرار می گیرد ، فراهم نمودن هرچه بیشتر مسیرهای اتصال کوتاه است تا هنگام فعال شدن و یا به عبارتی فشردن دکمه بهترین عملکرد سوئیچ را شاهد باشم. این الگوی خاصی که در بالا با آن اشاره کردیم میتواند به شکل های زیر باشد :

طراحی الکترود صفحه کلید سیلیکونی تمکو

الکترود مدار

الکترود های روی صفحه مدار چاپی هرگز نباید کوچکتر از قرص رسانا یا محل تماس در پایین سوئیچ لاستیکی باشند. اکیداً توصیه می شود که این الکترود ها روی صفحه مدار چاپی 1.25 برابر قطر قرص رسانا یا حداقل 1.0 میلی متر بزرگتر از اندازه کلی دکمه کلیک پذیر در پایین سطح سوئیچ باشد.

 

در این مقاله که در ادامه مقاله قبلی بود ما به بررسی طراحی و ویژگی های صفحه مدار چاپی و انواع رساناها و الکترو.د ها پرداختیم.

ما در ادامه به بررسی تلورانس های عمومی صفحه کلیدها میپردازیم که میتواند از اینجا مطالعه کنید.

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و تولید انواع قالب لاستیکی ، سیلیکونی و بادی پت و پلی التیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه‌ی خود توانسته از برترین تولید کنندگان انواع صفحه کلیدهای سیلیکونی در کشور شود و با استفاده از بهترین متریال و به روزترین روش های دنیا رضایت مشتریان خود را به بهترین شکل جلب کند.

از این رو شما میتواند گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *